ЄС планує заморозити фінансування для Туреччини в наступному році.
Європейський Союз планує запровадити санкції проти Туреччини у зв'язку з незаконним бурінням газу та нафти біля Кіпру, інформує Ukr.Media.
Про це стало відомо агентству Reuters, яке отримало доступ до проекту заяви Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.
Зокрема, Європейський Союз планує зупинити переговори щодо угоди про повітряний транспорт і відмовитися від зустрічей на високому рівні з Анкарою, а також заморозити фінансування для Туреччини в наступному році.
«На тлі триваючих незаконних геологорозвідувальних робіт Туреччини ЄС вирішив призупинити переговори щодо всеосяжної угоди по повітряному транспорту, і прийняв рішення відмовитися від подальших зустрічей на високому рівні на невизначений час», — цитує агентство витяг з документа, який міністри обговорять 15 липня в Брюсселі.
Також Рада ЄС запропонує скоротити фінансову підтримку Туреччини на 2020 рік і закличе Європейський інвестиційний банк переглянути свою кредитну діяльність щодо Туреччини.
Євросоюз буде готовий ввести більш жорсткі санкції, якщо Туреччина не припинить буріння.
Туреччина в середу відкинула заяви ЄС і Греції про нелегальне буріння біля Кіпру. На розділеному острові міжнародно визнаний уряд є частиною ЄС, тоді як Туреччина підтримує самопроголошений Північний Кіпр.
Кіпр заявляє, що Туреччина вторгається в води, де острівна держава володіє винятковими економічними правами. Минулого місяця турецький корабель Fatih почав буріння в 67 кілометрах від західного узбережжя Кіпру. Інше судно Yavuz в цей час вирушило в район поблизу півострова Карпас на східному узбережжі Кіпру.
За словами дипломатів, в той час як Нікосія наполягала на посиленні формулювань санкцій, деякі інші країни ЄС побоювалися закрити всі канали зв'язку високого рівня з Анкарою.
ЄС залежний від Туреччини, яка стримує міграцію з Близького Сходу до Європи, а також в питаннях безпеки. Але відносини між ними зіпсувалися після спроби військового перевороту в 2016 році.