«Ми, депутати Скадовської міської ради, які представляють інтереси Скадовської громади, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення», — так починалось звернення депутата Скадовської міської ради Василя Козака, запропоноване до розгляду депутатів.
Передбачалось, що народні обранці підтримають звернення до вищої гілки влади, що відповідає за формування тарифів на газ та електроенергію, від яких залежить і формування всіх інших, місцевих тарифів. Та депутати під час проведення сесії, що відбувалась 5 жовтня, не зрозуміли (або ж зробили вигляд, що не зрозуміли) про які саме тарифи йдеться. Не турботою про населення, а демонстрацією своєї позиції – хто розумніше та впливовіше, обернулось обговорення болючого питання.
Намагання депутата Олега Лиховида, який зачитав звернення (сам Василь Козак був відсутній на засіданні, перебуваючи на ізоляції), пояснити, про які саме тарифи йдеться, депутати не чули. Наввипередки вони намагались довести некомпетентність Василя Козака, який до речі, пропрацювавши 10 років сільським головою, прекрасно знає порядок формування тарифів.
Суть звернення полягала у необхідності вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити їх обгрунтований рівень та не допустити підвищення в майбутньому. І це – основне! Якщо у депутатів й були зауваження до неточності формулювання звернення, невже не можна було внести правки до запропонованого проєкту рішення, і таким чином продемонструвати свою грамотність і бажання всім разом працювати на благо громади?
Натомість депутати вирішили не ставити питання на голосування, а відправити зверненння на доопрацювання. Аргументи при цьому знов були пов’язані з місцевими тарифами. «Наш виконком затвердив підвищення тарифів, а ми просимо президента не піднімати їх. Як можна приймати це звернення, якщо ціна на воду, вивіз сміття, каналізацію і перевезення формується на місцевому рівні?» – заявив депутат Олег Старенький. Підтримали його й представники інших фракцій.
Не сподобалась депутатам і пропозиція «Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує». «Кошти МВФ можуть бути спрямовані лише на розвиток», — наголосили опоненти. Ну що, цей пункт можна і прибрати при доопрацюванні. Нехай у Києві самі вирішують, де шукати кошти, вони це вміють.
А от друге звернення від Козака з пропозицією підтримати найбільш незахищену категорію наших громадян – пенсіонерів, на голосування все ж винесли. Винесли, та не проголосували. Лише 8 депутатів підтримали пропозицію щодо необхідності підвищення пенсій і виплати додаткової, так званої «13-ї пенсії» у 2021 році. Інші ж дивувались «у зв’язку з чим це потрібно».
Слід зазначити, що обидва звернення були ініційовані депутатами «Європейської Солідарності» по всій Україні. І чомусь подібний текст цих звернень був зрозумілий депутатам і у більшості випадків отримав їх підтримку.