Північне Причорномор’я і Південь України досі страждає від відлуння міфологізованої історії про цивілізаційну роль для цих «пустих земель» російської імператриці Катерини ІІ у 18-му столітті. Власне на цьому ґрунтується ідея «Новоросії». На жаль, саме так про історію Півдня України досі розповідають і гіди, і навіть шкільні підручники. Розповідаємо, як протистоятимуть цьому у Херсоні.
Cучасна українська археологія дає реальні докази того, що розвинений центр цивілізації був на цих землях ще у 14-15 століттях, і він був пов’язаний з культурою та історією трьох народів – українського козацтва, Великого князівства Литовського часів князя Вітовта і кримськотатарською. Тому у Херсоні 20 січня 2022 року проводять онлайн-захід, присвячений історичним фейкам про Південь.
Під час заходу відбудеться презентація сайту «Найбільш небезпечні фейки про Південь: як протидіяти маніпуляціям і чому це важливо». Також поговоримо про інформаційну війну, фейки і історичні міфи — про історію, яку в нас вкрали і спотворили. Разом спробуємо усвідомити, у чому різниця між легендою і історичним фейком, і чому саме зараз про це потрібно говорити і використовувати у своїй роботі.
Спікери:
Наталя Бімбірайте, голова правління Культурного центру Україна-Литва, керівниця проєкту.
Світлана Біляєва, д.і.н., професорка, начальниця Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України
Олена Афанасьєва, голова Центру культурного розвитку Тотем», кураторка проєктів у сфері культури та мистецтва
Ліза Євсеєва, керівник наукових досліджень ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини», архітектор
Модератор: Дементій Білий, історик, Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України.
Семінар відбудеться на платформі Zoom.
Після реєстрації Вам буде надіслано лінк на подію.
Реєстрація: https://forms.gle/5aLYQdxwcsfgvLGy8
Актуальна інформація — у події на Фейсбук за посиланням: тинць!
Участь безкоштовна.
Семінар проходить в рамках грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США. Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку та не є офіційною позицією IREX, а також Урядів Великої Британії та США. Дані матеріали дозволяється використовувати із навчальною метою та за умови, якщо це здійснюється безоплатно для кінцевого споживача. Обов’язковим є посилання на IREX та проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».
Джерело: Кавун.Сity