9 сентября
Розглянути питання щодо перейменування вулиці Зорге у Новій Каховці планує робоча група з виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
— Оскільки в переліку осіб, розміщеному на сайті Українського інституту національної пам’яті не вказано ім’я Ріхарда Зорге, ми вирішили звернутися до них із запитом. Якщо вони вкажуть про необхідність перейменування, ми обов’язково розглянемо це питання, — повідомив голова робочої групи, секретар Новокаховської міськради Дмитро Васильєв.
Прокоментувати ситуацію ми попросили в. о. голови УІНП Максима Ярмистого. За його словами, розміщений на сайті інституту перелік осіб, які підпадають під декомунізацію не є вичерпним.
— Вулиця Зорге підлягає перейменуванню та підпадає під обмеження, встановлені законом. Адже діяльність Зорге була пов’язана з діяльністю Компартії та органів держбезпеки СРСР: у 1925-1929 роках він був співробітником апарату Комінтерну, а з 1929 року співробітником розвідуправління Робітничо-Селянської Червоної армії, — сказав Максим Ярмистий.
Він також наголосив, що обов’язковому перейменуванню підлягають вулиці Жовтнева в Каховці та Партизанські в Каїрах, Горностаївці, Великій Благовіщенці та Каховці, названі на честь партизанських загонів, створених у 1918 році.
— Назву Партизанська до Другої світової війни давали на честь «червоних партизан» — більшовистських загонів, які брали участь у встановленні радянської влади в Україні. Тож такі вулиці і провулки мають бути перейменовані. Як і Жовтнева, — повідомив Максим Ярмистий.
Нагадаємо, що останнім часом питання перейменування вулиць уже не викликає таких бурхливих емоцій, як раніше. Приміром, протягом лише цього року в Новокаховській громаді без жодного супротиву громадськості міськрада спокійно перейменувала вулиці Черняка, Терешкової, Жовтневу, Паркову і Південну.
Олег БАТУРІН.