Дослідник “знайшов” цей сніданок у Коста-Ріці
- Посилання скопійованоlink copied
Дослідник довголіття, науковий співробітник National Geographic, журналіст і продюсер Ден Бюттнер поділився, з чого, на його думку, складається найздоровіший сніданок у світі.
“Я провів 20 років, вивчаючи продукти, які їдять 100-річні люди… У затишному куточку Нікойї (Коста-Ріка) я, можливо, знайшов найздоровіший сніданок у світі”, – зазначив він, передає cnbc.com.
За його словами, місцеві жителі прокидаються щодня о 04:00. Вони розпалюють дрова у глиняних печах, змішують кукурудзяне тісто з деревною золою і роблять з нього коржі на гарячих глиняних тарілках. Крім цього, вони близько години повільно варять чорну квасолю з цибулею, червоним перцем і місцевими травами, після чого додають рис.
“Сніданок довголіття” – що робить його корисним
Зазначається, що кукурудзяні коржі є відмінним джерелом цільнозернових складних вуглеводів з низьким глікемічним індексом. Деревна зола руйнує клітинні стінки кукурудзи, роблячи доступним ніацин (вітамін групи В, який відіграє роль у сигналізації клітин та відновленні ДНК) і вивільняє амінокислоти, щоб організм міг їх засвоїти.
Чорна квасоля містить ті ж пігментні антоціани (антиоксиданти), що і чорниця.
Вони очищають товсту кишку, знижують кров’яний тиск і регулюють інсулін, а також багаті на фолати, такі як калій і вітаміни групи B. А комбінація квасолі і рису створює цілий білок, тобто дає організму всі необхідні амінокислоти.