Українські депутати запропонували вирішення питання з підняттям ціни на газ для населення. Так, українських споживачів «ощасливлять» поступовим зростанням ціни.
Сьогодні, 20 лютого, стало відомо, що Кабмін знайшов спосіб задовольнити вимогу МВФ щодо підняття ціни на газ для українців. Українські депутати вважають, що доцільніше буде підняти ціну не одразу, що б не шокувати людей. Так, підняття на цілих 16% може відбутися поступово, впродовж всього 1,5 року, а саме до жовтня 2019-го, передає Ukr.Media.
Таким чином, Кабмін пропонує піднімати тариф на газ на 2-3% в квартал. Крім того, такий крок допоможе уникнути різкого збільшення витрат на виплату субсидій та росту інфляції.
МВФ також отримав план преходу на ринкову ціну на газ в Україні впродовж наступних трьох років, до 21 квітня 2021-го. Українські народні обранці вважають, що після того, як в країні зменшиться кількість домогосподарств, які отримують субсидії, а саме до 25%, а також українська держава задовольнятиме споживачів виключно газом власного видобутку, тоді доцільно пропонувати для населення високу ціну на газ.
За попередніми даними, нинішній механізм розрахунку ціни на газ для українців передбачає зростання ціни на 30% з квітня поточного року. Це означає, що кількість субсидіантів збільшиться до 60%. У Кабміні підрахували, що для держбюджету це великий удар.
Як повідомлялось раніше, у МВФ нагадали, чому Україна може залишитися без фіндопомоги. Так, фонд поставив дві головні вимоги Києву – підняття тарифів на газ та створення антикорупційного суду в країні. Обидві вимоги українське керівництво наразі не може реалізувати. За словами експертів, якщо у першому випадку підняття тарифів викличе масові протести, що не вигідно напередодні президентських виборів, то у другому – поняття «боротьба корупціонерів з корупцією» є просто нездійсненним та нелогічним для посадовців планом.