Вчені проводили дослідження з усіма варіантами Covid-19, окрім Омікрону.
Фото: Unsplash
Коронавірус втрачає 90% заразності через п’ять хвилин перебування на свіжому повітрі, передає The Guardian з посиланням на дослідження Брістольського університету.
«Люди зосереджувалися на погано вентильованих приміщеннях і думали про повітряно-крапельну передачу через метри або через кімнату. Я не кажу, що цього не буває, але я все ж думаю, що найбільший ризик зараження – це коли ви перебуваєте поруч з кимось», – сказав професор Джонатан Рід, директор дослідницького центру та провідний автор дослідження.
Читайте також: Вакциновані бустерною дозою отримають нові Covid-сертифікати
Дослідники розробили апарат, який дозволив їм генерувати будь-яку кількість крихітних частинок, що містять віруси і м’яко утримувати їх між двома електричними кільцями від п’яти секунд до 20 хвилин.
Відтак, оскільки вірусні частинки залишають легені відносно вологими та багатими вуглекислим газом, вони швидко втрачають воду та висихають. Через це порушується здатність інфікувати клітини людини, але змінюється швидкість висихання частинок залежно від вологості повітря.
Якщо цей показник нижчий за 50%, то зниження інфекційності більш поступове. Зокрема, 52% частинок залишалися заразними через 5 хвилин, а через 20 хвилин – приблизно 10%.
Нагадаємо, генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що вакцина від штаму коронавірусу «Омікрон» з’явиться в березні. Вона також буде націлена на інші циркулюючі штами. Pfizer сподівається створити таку вакцину, що забезпечить кращий захист від зараження.