В Україну прибуло перше із семи законтрактованих ДТЕК суден із вугіллям із США та Колумбії, повідомляється на сайті ДПЕК.
Судно класу «Панамакс» причалило до порту «Південний» та призначене для потреб державних ТЕС ПАТ «Центренерго». Обсяг першого постачання становив 60,5 тис. тонн.
Як зазначається, ДТЕК домовився з міжнародними постачальниками щодо імпорту в Україну 7 суднових партій із вугіллям. З них 5 поставок з вугіллям із США та 2 поставки — з Колумбії. Обсяг кожної суднової партії становить від 40 до 75 тис. т. Сумарний обсяг договірних поставок, передбачених для покриття потреб українських ТЕС, становить майже 470 тис. т.
«Всі судові партії прибудуть до України протягом листопада 2021 — січня 2022 року. Наступна партія очікується наприкінці листопада, 4 — у грудні та 1 — у січні. Усі вони призначені для потреб ТЕС ДПЕК Енерго», — йдеться у повідомленні.
Окрім суднових поставок, компанія імпортує з Польщі, Казахстану. Таким чином, на сьогоднішній день загальний обсяг вже законтрактованого газового вугілля з Польщі, США та Казахстану становить близько 0,9 млн т.
Імпорт вугілля є тимчасовим заходом для покриття дефіциту палива, тоді як використання вугілля українського видобутку залишається пріоритетним, зазначає прес-служба ДПЕК.
Як повідомляв Укрінформ, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що запаси вугілля на ТЕС країни наразі становлять 49,84%, або 378 тис. тонн від запланованого гарантованого обсягу.
Для стабільного проходження опалювального сезону 2021-2022 років для балансування енергосистеми залучатимуть енергоблоки теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей, що працюють на газі.
У листопаді очікується постачання на теплоелектростанції близько 1,9 млн. тонн вугілля: 1,4 млн. тонн українського видобутку та 500 тис. тонн імпортованого з Польщі, США та Казахстану.