Кабінет міністрів розпочне дискусію з Національним банком щодо тіснішого погодження політик. Про це повідомив перший віце-прем’єр — міністр економіки Олексій Любченко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
«З цього приводу, ми поки що не мали дискусії. Ми її започаткуємо. Прем’єр-міністр уже висловив таке побажання перед головою НБУ. Сподіваюся, вона відбудеться відносно ролі і місця кожної інституції в цій країні. Це ж стосується не тільки НБУ, а й Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку», — сказав Любченко.
За його словами, Нацбанк веде грамотну політику в стримуванні інфляції, але його думка з цього приводу розходиться з думкою Національного банку, «якщо дивитися на фактичне рішення про підвищення облікової ставки до 8%». Він впевнений, що причини інфляції не пов’язані з монетарними факторами.
«НБУ веде грамотну політику в цьому, але її ми маємо разом узгодити, щоб вона відповідала цілям „Стратегії Україна 2030“ по зростанню ВВП. Це означає, що слід шукати баланс між кредитуванням, інфляцією і розвитком реального сектору», — вважає перший віце-прем’єр.
Любченко підкреслив, що важливо, щоб заробітна плата зростала швидше інфляції, а інфляція була прогнозованою.
Він також висловив надію, що в Україні незабаром з’являться фондові інструменти для зміцнення економіки, так як зараз трансмісія монетарної політики в Україні обмежена.
«Я розумію НБУ, який турбується за інфляцію і стабільну грошову одиницю. Однак трансмісія монетарної політики в Україні обмежена та працює в одноканальному режимі — через валютний ринок», — сказав він.
«Фондового ринку фактично немає, банківське кредитування перебуває у стані стагнації. Слова факторинг навіть не чуємо. Якби працювали ці фінансові інструменти, проблем з ефективним обігом грошей в Україні не було б, і Національний банк вів би тоді іншу монетарну політику», — впевнений Любченко.
На його думку, необхідно переформатувати роботу Ради фінансової стабільності, яка об’єднує для координації Нацбанк, НКЦПФР, Мінфін і Фонд гарантування вкладів фізосіб.