Спрощеною процедурою щомісячно скористається орієнтовно 14 тисяч жінок.
Фото: ogpnews.com
Уряд прийняв рішення спростити порядок отримання допомоги через вагітність та пологи жінок, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Ці зміни, як повідомляють у Міністерстві соціальної політики, мають підвищити доступність послуг для непрацюючих жінок, студенток, жінок, які зареєстровані в центрі зайнятості чи звільнених унаслідок ліквідації підприємства тощо.
Спрощеною процедурою щомісячно скористається орієнтовно 14 тисяч жінок.
Читайте також: Платні пологи. Як зробити цю послугу якісною і справедливою
Тепер для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами замість довідки в паперовій формі використовуватимуть інформацію про сформований у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії «Вагітність та пологи».
Якщо немає технічної можливості скористатися порталом «Дія», то залишається призначити допомогу на підставі відповідної довідки в паперовій формі. Остаточний перехід на призначення допомоги без довідок у паперовій формі відбудеться після запровадження електронної взаємодії порталу «Дія» з Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
Додамо, що народити дитину в Україні і нічого не заплатити – можна. З квітня 2020 року діє програма медичних гарантій, що включає послугу безоплатних пологів. Однак чимало породіль все ще «віддячуються» лікарям за «подаровані» життя, незалежно, чи народжують за домовленістю, чи з черговою бригадою. Tvoemisto.tv поцікавилося, як працює реформа і чому у Львові породіллі продовжують платити за пологи. Про це читайте тут.