Набула чинності постанова Уряду, згідно з якою спрощено механізм виплати українських пенсій і грошових допомог для тих одержувачів, які тимчасово проживають за кордоном.
Як пояснюють у Пенсійному фонді України, зокрема, особа зможе подавати заяву про виплату (зміну способу виплати) пенсії або грошової допомоги віддалено.
Також передбачена можливість відновити без приїзду до України виплату пенсії, яка була припинена у період воєнного стану, шляхом надсилання відповідної заяви поштою.
Ці законодавчі зміни закріплені в постанові Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 N° 1596 «Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках» і 26.02.2022 N° 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану», якими розширено можливості швидкої та вчасної виплати пенсій і грошових допомог для їх одержувачів.
Набули чинності такі зміни:
- Тепер особа зможе подавати заяву про виплату (зміну способу виплати) пенсії або грошової допомоги віддалено.
- Подати цю заяву можна через установи уповноважених банків в електронній формі з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису (КЕП) разом із віддаленим відкриттям поточного рахунку без необхідності особистого відвідування банку.
- Особливо це актуально при віддаленому відкритті рахунку. Зокрема, можливо без візиту до відділення уповноваженого банку відкрити платіжну картку через офіційний сайт або мобільний додаток банку. При цьому при відкритті рахунку ідентифікація клієнта здійснюється банком шляхом відеоверифікації.
- Також передбачена можливість відновити без приїзду до України виплату пенсії, яка була припинена у період воєнного стану, шляхом надсилання відповідної заяви поштою.
- До заяви про призначення (поновлення) пенсії особам, які тимчасово проживають за кордоном, необхідно додати копії документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та реєстрацію їх місця тимчасового проживання / перебування за кордоном (з перекладом), засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України чи нотаріально.
Джерело: прес-служба Пенсійного фонду України
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради