Партія Слуга народу готується до одноосібного правління в Україні.
Центральна виборча комісія України продовжує підбивати підсумки позачергових виборів у Раду. На цей момент оброблено вже 92% електронних протоколів. Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті ЦВК, інформує Ukr.Media.
П'ятірка лідерів залишилася незмінною, але є нюанси. У Верховну Раду проходять партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа — За життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" та "Голос".
Партія "Слуга народу" набрала 43,11% голосів виборців, "Опозиційна платформа — За життя" — 13,03%.
При цьому майже зрівнялися показники результатів голосування у політичних сил "Європейська солідарність" та ВО "Батьківщина", які набрали 8,15% і 8,18% відповідно. У партії "Голос" Вакарчука — 5,87%.
Хто стане прем'єром?
Президент Володимир Зеленський і лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков поки ухильно відповідають на питання про майбутнє голову уряду, не називаючи конкретних імен.
До виборів ймовірними кандидатами на цю посаду експерти називали Юлію Тимошенко і музиканта Святослава Вакарчука, лідерів партій, які пройшли до парламенту і могли б увійти в коаліцію з партією Зеленського. Але сьогодні, коли вже майже всі підраховані голоси за партійними списками та більшість голосів, поданих за одномандатників, очевидно, що "Слуга народу" бере більшість у Раді, отримуючи мінімум 250 голосів з 450.
Це означає, що Зеленському і його партії можна ні з ким не домовлятися по кандидатурі прем'єра і міністрів.
Сам Зеленський визначив кандидатуру майбутнього прем'єра так:
"Це повинен бути гуру економіки, який ніколи не був у політиці, — заявив він. — Ми хочемо, щоб це був незалежний, сильний чоловік, з професійною освітою. Чоловік, якого шанують в Україні та на Заході".
Ні Тимошенко, ні Вакарчук під ці критерії не потрапляють..