Після знищення трасформатора в Новій Каховці 7 лютого о 00.40 місто занурилося в темряву. Також без енергопостачання залишилася значна частина сусідніх населених пунктів. Зранку того ж дня було помічено жвавий рух цивільних у напрямку з Робочого селища — Дніпрян у бік Нової Каховки. Імовірно, люди традиційно їхали до міста, бо вважали, що там є світло й зв’язок. На наступний день такого вже не було. Рух військових вантажівок за тим же напрямком здійснювався попри відсутність електроенергії постійно.
Згодом світло після відновлюваних робіт почали давати в обід 7 лютого у новій частині міста. Близько другої години дня електроенергія з’явилася у старому місті. О пів на третю дня відбувся короткий збій зі світлом. А згодом о 16.10 світло зникло і з’явилося лише по обіді наступного дня. Інтернет запрацював дещо пізніше, залежно від району міста. Мобільний зв’язок майже не працює, з’являючись на миттєві проміжки часу. Станом на вечір 8 лютого у домівках новокаховчан йде вже з нормальним напором. За свідченнями місцевих жителів, майстри РЕМ 8 числа почали активно їздити містом і займалися своєю роботою. Раніше їх не було так помітно.
– У перший день, сьомого числа, світло у нас нормально працювало лише пару годин. Ми навіть не встигли зарядити свої телефони й планшет! – жалілася нашим журналістам новокаховчанка.
За нашими даними, світло в місті вибиває через те, що пошкоджений трансформатор не планувалося взагалі ремонтувати. Навіть у мирні часи це не проста робота. А в умовах війни це ще важча. Замість цього електрики в якості альтернативи намагалися об’єднати кілька мереж електропередач разом. Проте наявне обладнання не може витримати значної кількості споживачів. Відтак, відбуваються постійні збої. Про інші плани окупантів щодо відновлення електропостачання чи трансформатора не було відомо. Імовірно, їх попросту не було. Яким чином у підсумку вдалося вирішити питання зі світлом, невідомо. Чи буде світло зникати надалі, покаже час.
Газ
Газопостачання в місті всі ці дні присутнє, але є нюанси. Зокрема багато жителів користуються газовими котлами з живленням від електроенергії. Тобто, у них удома без світла автоматично відсутнє й тепло. Важливо зазначити, що в ніч з 7 на 8 лютого температура в Новій Каховці впала до мінус п’яти й пішов невеликий сніг. Згодом він розтанув. Сьомого числа також було прохолодно: шквалив вітер, стовбчики термометра падали до мінус двох.
Уночі продовжувався рух окупантів дорожніми шляхами Новокаховської громади. Подекуди жителі фіксували постріли з берегових укріплень росіян. Так само чули рух військових вантажівок і важкої техніки.
Їжа
Проблеми також виникли з покупками новокаховчан. Багато магазинів зачинилося, деякі працювали без світла, при ліхтариках і свічках. Зокрема популярний універсам «Симпатик» не працював жодного дня без електропостачання. Люди вже котрий день шикуються у черги за хлібом. Жителям доводиться шукати хліб по всьому місту, адже спекти його без світла проблематично. Зокрема виробництво стояло всі ці дні на хлібзаводі та в супутніх селищах.
Самостійно спекти хлібні вироби новокаховчани також не могли без світла. Працював регулярно завдяки генераторам супермаркет «Соцмаркет» — колиштій АТБ в мікрорайоні «Сокіл». Також там можна було зарядити телефони. Проте черги за цим, звісно, великі. 8 лютого хліба в місті не продавали ніде. Найпоширенішою об’явою в місті стала: «Хліба немає». Ситуація з товарами власного виробництва в Новокаховській громаді залишається важкою.
– Хліба не купила, доведеться пекти вдома «лепьошки» – розмовляють новокаховчанки на ринку.
Ще гірші справи у сусідніх з містом населених пунктах. Там підзарядити свої пристрої ніде. Крамниць із генераторами там також немає.
Служби та організації «у власності» окупантів зі слів їх самих «безперервно працюють». Зокрема наголошувалося, що продовжується роздача гуманітарки пенсіонерам і малозабезпеченим. Проте 7 лютого пенсіонерів зустрічали на вході та розвертали, не видаючи гуманітарних наборів. Це пов’язано, зі слів працівників, із відсутністю світла. Уже 8 лютого відвідувачів не розвертали. Проте в окупантів виникла проблема з логістикою. Відтак, пенсіонери почали формувати черги.