Для організації роботи вчителів, які виїхали з ТОТ до обласного центру, створені районні освітні хаби.
Особливості організації роботи системи освіти у новому навчальному році в умовах воєнного стану розглянули учасники засідання колегії Запорізької ОВА.
Серед викликів, на яких акцентували учасники засідання, – безпека учнів та вчителів, створення умов навчання у закладах освіти всіх рівнів, значні руйнування освітньої інфраструктури та перспективи її відновлення, втрата управлінського освітнього контролю у тих закладах освіти, що перебувають на тимчасово непідконтрольних територіях тощо.
Наразі найважливіше – організація безпечного навчального процесу для здобувачів освіти на всіх територіях області, в тому числі для тих, хто перебуває на ТОТ. Проводиться робота щодо організації навчання у закладах загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання у безпечних умовах з території міста Запоріжжя та Запорізького району. Для цього в обласному центрі створено освітні хаби. Так, освітні хаби працюватимуть на базі закладів вищої освіти: у Запорізькому національному університеті для учасників освітнього процесу з Бердянського і Пологівського районів, у НУ «Запорізька політехніка» — Василівського і Мелітопольського районів. Для проживання та організації роботи педагогів, які виїхали з тимчасово окупованих територій області, також облаштовують комунальні інтернатні заклади.
На підконтрольній території заклади загальної середньої освіти також працюватимуть переважно у дистанційному форматі. Водночас проводиться робота з підготовки у будівлях шкіл укриттів, належних технічних умов для організації навчального процесу в умовах воєнного стану.
Що стосується ланки вищих навчальних закладів, за інформацією департаменту освіти і науки ЗОВА, наразі 3 заклади вищої та 13 закладів фахової передвищої освіти, які знаходяться на тимчасово окупованій території області, переміщені до м. Запоріжжя. Всім закладам, які тимчасово переміщені, надана технічна підтримка для забезпечення повного функціонування та проведення вступної кампанії 2022 року.
Крім того, у департаменті зазначають про близько 100 закладів освіти, будівлі яких зруйновано або пошкоджено внаслідок ворожих обстрілів. Тож учасники засідання обговорили можливі умови їх подальшого відновлення.
Як прокоментувала результати засідання колегії голова Запорізької обласної ради Олена Жук, новий навчальний рік для всіх учасників освітнього процесу буде надскладним. Втім, головне – забезпечення безперервності освітнього процесу й доступності для всіх запорізьких школярів та студентів.
— Основний критерій – це, звичайно, безпека учнів та педагогів. Хоча серед викликів нового навчального року – і фінансування обласних програм в галузі системи освіти, і фіксування та подальше відновлення зруйнованої інфраструктури мережі комунальних шкіл, інтернатів та коледжів, і організація навчання дітей з-поміж ВПО, які приїхали до обласного центру разом з батьками з інших областей. Поступово розв’язуємо всі нагальні проблеми, аби забезпечити належні умови для освітян та їх учнів, — зазначила Олена Жук.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради