Меморандум про співпрацю між учасниками проєкту підписали у Запорізькій обласній раді.
Запоріжжя від початку широкомасштабної війни стало великим хабом для людей, що потерпають від війни. З лютого 2022 року через нього пройшло майже 400 тисяч внутрішніх переселенців. В місті знайшли прихисток жителі районів, де ведуться активні бойові дії. При цьому Запоріжжя постійно піддається ракетним обстрілам з боку ворога. Все це негативно відбивається на психологічному стані людей, які залишаються в місті. Саме тому Запоріжжя було обране для реалізації пілотного проєкту – створення Центру психологічної реабілітації та підтримки.
Центр у Запоріжжі стане продовженням проєкту «Mental Help», ініційованого Глобальним договором ООН в Україні. Це онлайн платформа з надання професійної психологічної допомоги українцям. У Запоріжжі ця ініціатива вперше вийде в офлайн.
– В якийсь момент ми зрозуміли, що онлайн-допомога це добре. Але на місцях залишаються люди, які не мають ресурсу її отримати й залишаються зі своїми проблемами наодинці. Тому народилася ідея створення таких ком’юніті-центрів, які будуть об’єднувати людей. У Центрі зможуть збиратися різні люди для спілкування. З ними будуть працювати ментори, фасилітатори та психологи, які будуть їм допомагати, – розповіла керівниця проєкту Mental Help Глобального договору ООН в Україні Ліза Созінова.
Партнером проєкту у Запоріжжі стала Фундація «Разом Дамо Раду – DO IT TOGETHER», що входить до Гуманітарного штабу «Рятуємо життя», створеного компаніями Метінвест і ДТЕК.
– Зараз Запоріжжя – це місто сили, місто-фортеця. Тут є робота, тут є підтримка і захист. І людям, які їдуть в місто з районів бойових дій, їм потрібно не лише житло або робота, їм потрібна ревіталізація, психологічне відновлення. І нам хотілось би долучитися до цього, адже розвиток і відновлення Запоріжжя – це один з наших пріоритетів, – зазначив представник Гуманітарного штабу «Рятуємо життя», начальник управління соціальної інфраструктури ТОВ “МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ» Максим Тіщенко.
Як зазначила голова обласної ради Олена Жук, психологічна підтримка та відновлення – це максимально актуальна потреба для запоріжців. Наразі у місті відчувається гострий дефіцит фахівців, які можуть надавати таку допомогу, тим паче в умовах війни. Тож, створення такого Центру у Запоріжжі вкрай необхідно.
-Як, як людина що від початку широкомасштабного вторгнення не виїжджала із Запоріжжя, чітко розумію, що ревіталізація, відновлення ментального здоров’я, психологічна реабілітація стануть провідними напрямками, до яких необхідно залучати максимальні ресурси. Тому я дуже вдячна за таку своєчасну і влучну ініціативу з боку Глобального договору ООН в Україні, з боку соціально-відповідального бізнесу – компанії Метінвест, а також за можливість долучитися до цієї важливої справи Запорізькій обласній раді. Зі свого боку ми обіцяємо вирішення усіх необхідних технічних та організаційних питань, – зазначила Олена Жук.
Наміри про співпрацю учасники проєкту закріпили підписанням Меморандуму. Планується, що Центр психологічної реабілітації та підтримки розпочне роботу в Запоріжжі вже у липні поточного року.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради