Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький заявив, що військові об’єкти в Криму та кораблі Чорноморського флоту рф є одними з цілей України, які потрібно вражати за допомогою американських реактивних систем залпового вогню.
Про це Скібіцький сказав в ефірі телемарафону у відповідь на запитання про те, чи може Україна використовувати системи HIMARS та MLRS M270 для ударів по території Криму.
«Нині Кримський півострів став хабом для переміщення всієї техніки і озброєння, яке йде з рф в південні райони нашої держави. Отже, насамперед скупчення військової техніки, боєприпасів та інших матеріалів, які зосереджуються в Криму, а потім прямують для забезпечення російських окупаційних військ», — сказав він.
Також, як зазначив Скібіцький, рф активно використовує Чорноморський флот для ракетних ударів по Україні. За його словами, загарбники задіюють насамперед «Калібри», фрегати, малі ракетні кораблі й підводні човни, які постійно несуть бойове чергування, чекають команди, а потім виконують пуски.
«Тож це також одна з цілей, які необхідно уражати, щоб підтримувати безпеку наших громадян, наших об’єктів і України загалом», — наголосив представник ГУР МО.
Надання РСЗВ
Раніше США погодили надання Україні перших чотирьох ракетних артилерійських систем HIMARS, а також високоточних боєприпасів до них, які можуть вражати цілі на відстані до 80 кілометрів. У червні стало відомо, що вони вже в Україні. Друга обіцяна партія з 4 систем мала надійти до середини липня.
Крім того, інші РСЗВ — M270 MLRS — мала надати Велика Британія, але поки у невеликій кількості. А 15 липня стало відомо, що перші MLRS M270 вже прибули в Україну. Німеччина також оголосила, що передасть Києву три реактивні системи залпового вогню.
І HIMARS, і MLRS є універсальними пусковими системами: вони здатні виконувати роль РСЗВ та оперативно-тактичних ракетних комплексів (ОТРК) з дальністю дії до 300 кілометрів. Різниця між ними — в різних шасі.
За словами держсекретаря Ентоні Блінкена, Україна запевнила США, що не буде використовувати нові РСЗВ для цілей на російській території. Також він наголосив, що це озброєння не лише для захисту, а й для посилення позицій під час перемовин.