Системних порушень на виборах президента України не було, рівень безпеки був високим.
Системних порушень під час першого туру голосування на президентських виборах в Україні не було, рівень безпеки був безпрецедентним, заявляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, інформує Ukr.Media.
"Всі співробітники МВС прекрасно відпрацювали, і дійсно ми маємо безпрецедентний рівень безпеки і забезпечення прав на цих виборах", — сказав міністр на брифінгу у Центральній виборчій комісії в понеділок. При цьому він підкреслив: "Системних порушень на виборах ми не побачили".
За словами А. Авакова, була значна кількість повідомлень про правопорушення на виборах. "Всього було зареєстровано 2605 звернень, відкрито 61 кримінальне провадження", — озвучив цифри глава МВС.
Разом з тим він підкреслив, що ці правопорушення не мали системного характеру, і більше мали поодинокий характер, "іноді анекдотичні і смішні, іноді дрібні". В цілому, за словами міністра, завдяки превенції вдалося уникнути таких правопорушень, як "сітки", "каруселі", яких було "практично повна відсутність". Крім того, він зазначив, що до МВС не надходило ніяких серйозних скарг від спостерігачів щодо перешкоджання їх роботі. "Це теж дуже позитивний сигнал", — підсумував А. Аваков.
У свою чергу, голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що станом на 14:00 понеділка в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено 61 кримінальне правопорушення.
Він зазначив, що з 2605 сигналів про порушення було 140 повідомлень про незаконну агітацію, але тільки незначна їх кількість була внесена до ЄРДР, тому що вони не знайшли свого підтвердження. Також було 149 випадків фотографування бюлетенів, 54 випадки підкупу виборців, 38 випадків пошкодження бюлетенів, 18 неправдивих повідомлень про замінування виборчих дільниць.
"Найбільш "проблемні" повідомлення про мінування ми внесли до ЄРДР як теракт, і їх розслідує СБУ, але це були більше превентивні заходи, і вони дали свій результат", — пояснив С. Князєв.
Глава Нацполіції розповів також про 13 фактів спроб винесення бюлетенів з дільниць. У регіональному розрізі найбільше правопорушень зафіксовано у Дніпропетровській області — 16, у Донецькій області — 7, у Вінницькій області — 5, Чернігівській і Харківській областях — по 4, а в деяких областях взагалі не відмічено серйозних правопорушень.
"Яких-небудь кримінальних правопорушень, які могли б значно вплинути на хід виборчого процесу, Національна поліція на даний час не зафіксувала", — підсумував С. Князєв.