Сергій Дейнеко та Микола Балан зайняли відповідні посади.
Президент України Володимир Зеленський призначив керівників Державної прикордонної служби та Національної гвардії України. Про це йдеться в опублікованих документах на сайті глави держави, інформує Ukr.Media.
Своїм указом № 403, який був підписаний 13 червня, головою Держприкордонслужби став полковник Сергій Дейнеко.
У 2014 році Дейнеко був головою Луганського прикордонного загону, брав участь в обороні загону під час штурму. У липні 2014 року отримав поранення під час вибуху фугасу біля села Талове Луганської області.
За ці заслуги він був нагороджений Петром Порошенком орденом Богдана Хмельницького другого ступеня за «мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу».
Нагадаємо, що 31 травня 2019 року Зеленський звільнив попереднього голову цього відомства Петра Цигикала.
Указом № 406 Зеленський призначив Миколу Балана командувачем Національної гвардії України. Крім того, президент призначив Володимира Кондратюка першим заступником командувача Нацгвардії, а Руслана Дзюбу і Юрія Лебедя — заступниками командувача Нацгвардії.
Відповідні укази були опубліковані 14 червня. Одночасно з цим був відправлений у відставку заступник командувача Національної гвардії Олег Кулик і зарахований у розпорядження командувача.
«Звільнити Кулика Олега Євгеновича з посади заступника командувача Національної гвардії України та зарахувати його в розпорядження командувача Національної гвардії України», — йдеться в тексті указу.
Балан чотири роки був начальником управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України. Навесні 2014 року став заступником командувача Нацгвардії.
З лютого по грудень 2015 року і з травня 2019 року був виконуючий обов'язки командувача Національної гвардії України. Наприкінці 2018 року Балан потрапив в санкційний список РФ.
До Миколи Балана Нацгвардію очолював Юрій Аллеров. 7 травня він був звільнений Петром Порошенком. Через тиждень Аллеров був узятий під арешт на двомісячний строк у справі про розтрату державного майна.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підозрює Аллерова у заволодінні майном Нацгвардії. Суддя обрав запобіжний захід — два місяці під вартою з правом застави в 4,8 мільйона гривень. При цьому прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вимагали заставу на суму 11 мільйонів гривень. Адвокати підозрюваного заявили, що така підозра необґрунтована та Аллеров не отримував ніякої вигоди. На що прокурори відповіли, що вигоду отримала його дочка, яка зараз проживає на території Російської Федерації. Сам Аллеров вказує на політичний підтекст його справи.
В кінці травня Юрій Аллеров вийшов з СІЗО під заставу в розмірі 4,8 мільйона гривень.