Національна чоловіча збірна
Головний тренер чоловічої збірної України Віталій Степановьский підбив підсумки року. Керманич національної команди пригадав виступ збірної в рамках олімпійської кваліфікації в Стамбулі, а також поділився планами підготовки до першого ігрового вікна кваліфікації Євробаскета-2025. 22 лютого збірна України зіграє проти Словенії, а 25 лютого протистоятиме команді Португалії.
Яким для вас був перший турнір з національною командою, які висновки зробили для себе?
— Було дуже приємно працювати. Хлопці дуже відповідально підійшли до цього збору. Звичайно, я незадоволений тим, що нам не вдалося відібратися в основну кваліфікацію Олімпійських ігор. Але хлопці чудово працювали, ми хотіли зробити максимум від себе. Є позитивні емоції від першої роботи зі збірною, сподіваюся, хлопці так працюватимуть і надалі.
Як проходить відновлення Кравцова та Павлова, які влітку отримали серйозні травми?
— Я намагаюся підтримувати зв’язок з багатьма гравцями. Спілкувався днів 10 тому і з Сергієм Павловим. Він вже розпочав стрибки, його готують до бігової роботи. Реабілітація проходить добре, він задоволений, адже безпосередньо реабілітація — це 80% успіху.
Зі Славою Кравцовим списувався трохи раніше: він казав, що у нього теж все в порядку, йому вже зняли лангету. Але він зможе розпочати бігову роботу лише за декілька місяців. Тож, так, з хлопцями на зв’язку і їхнє відновлення йде по плану.
Читайте: Денис Лукашов повернувся на майданчик після травми
Які ваші думки щодо переходу Олександра Ковляра в іспанський Обрадойро?
— Це дуже важливий крок вперед для нього. Я спілкувався з агентом Сашка, коли надійшла ця пропозиція від іспанців. Зрозуміло, що в Калеві він вже був лідером, але порівнювати Латвійсько-естонську лігу та іспанську Лігу АСВ було б неправильно. Тим більше, що Саша отримує хвилини в Обрадойро, і я дуже радий, що він зробив цей крок вперед.
Я написав йому, щоб він продовжував працювати і прагнув тільки йти вперед. Тепер у нас є ще один гравець національної збірної, який грає на дуже високому рівні. Потім цей досвід виступів у дуже конкурентній лізі він зможе використовувати у складі збірної України.
Те, що він грає в команді разом з Артемом Пустовим має полегшити процес адаптації до нової ліги та країни?
— Так, звичайно, Артем допоможе йому з адаптацією. Це дуже добре, що вони разом, і приємно, що два гравці, які є вихованцями школи Хіміка, грають разом в топ-лізі Європи.
Читайте: Чоловіча збірна України — на 35 місці в світовому рейтингу ФІБА
За рахунок чого Віталію Зотову, який виступає під вашим керівництвом в Румунії, вдалося суттєво додати в цьому сезоні?
— У нього зараз найкращі баскетбольні роки кар’єри, якщо можна так сказати. Це гравець, який знає, як грати, розуміє мою систему. Ми були разом в Хіміку, він знає мої правила та вимоги. Тому адаптація в Крайовій пройшла для нього трохи легше.
Я радий, що він почув мої слова після приїзду в клуб: “Тепер треба проявляти себе, як легіонер, брати ініціативу на себе”. Я дав йому свободу, і він дуже впевнено грає і в нападі, і в захисті. Раніше Віталій славився тим, що міг дати хорошу енергію, дати захист, перехоплення. Тепер він розкривається трохи інакше. Я радий, що Зотов використовує час та шанс, який я йому даю з високою реалізацією. Сподіваюся, що він продовжить так само. Але є ще моменти, які він має покращувати, особливо в нападі.
Наскільки важливим є перехід у Вроцлав та зміна ролі Андрія Войналовича, який починав сезон в Прометеї?
— Звичайно, дуже важливо для збірної, щоб наші гравці отримували хвилини. Я радий, що Андрій чудово відіграв турнір у Стамбулі, але в Прометеї у нього була велика конкуренція та широка ротація, в якій він не отримав шанс проявити себе.
Але мені подобається те, що він переїхав в Польщу, грає в Єврокубку, отримує хвилини — це важливо і для нього, і для національної команди. Важливо, що в збірній не було гравців, які сидять на лавах і не отримують ігрового часу. З Андрієм я теж контактував і побажав йому продовжувати розвиватись в новому клубі.
Коли буде формуватися ростер та плануватися підготовка на перше ігрове вікно відбору на Євробаскет-2025?
— Розширений ростер ми вже склали, він вже є. Ще місяць тому ми визначились із датами: коли збиратимемось в Ризі, коли і скільки в нас буде тренувань, коли виліт в Словенію. Все це сплановано і підготовлено, тепер найважливіший момент, щоб хлопці до лютого не отримували травм, отримували ігровий час в своїх клубах та приїхали в хорошій фізичній та ігровій формі.
Чи є шанс побачити в лютому когось із хлопців, які виступають не в Європі?
— Нещодавно я спілкувався з Володимиром Геруном — буквально пару тижнів тому. Він теж проводить дуже хороший сезон в Японії. Він запевнив мене, що хоче приїхати в збірну, але подивимось, яка буде ситуація з клубом. Звичайно, нелегкий процес буде акліматизації. Але від нього я почув принципове бажання приїхати до лав збірної України та допомогти національній команді.
Читайте: Бобров увійшов до топ-3 за кількістю асистів в збірній, Ковляр – кращий за середньою кількістю передач
Чи є в ростері гравці з української Суперліги?
— Я намагаюся дивитися матчі Суперліги, слідкую за результатами, спілкуюсь з Артемом Сліпенчуком (асистент головного тренера збірної України та головний тренер Черкаських Мавп — ред.). Добре, що чемпіонат продовжується попри страшну ситуацію в нашій країні. І, так, в розширеному списку є гравці, які зараз грають в Україні.
Є шанс побачити дебютантів в лютому дебютантів збірної?
— Так, я хочу викликати до команди Олександра Кобзистого… Але зараз я хотів би сказати про те, що баскетбольна Україна втратила таку фігуру, як Віктор Кобзистий — батька Олександра. Він був хорошим гравцем, гарною людиною. Це жахливі новини. Хочу висловити співчуття рідним та близьким Віктора.
Читайте: Олександр Мішула – кращий в історії збірної України за кількістю реалізованих триочкових
Питання натуралізованого гравця в збірній України наразі закрито?
— Так, це питання закрито.
Зі свого боку, я хотів би подякувати ЗСУ, подякувати всім, хто допомагає країні, допомагає по різному. Хочу привітати наших вболівальників з Новим роком та Різдвом та побажати всім мира та терпіння.