Староста села Правдине зазначила, що допомога саме благодійних організацій важлива ще й тим, що вони надавали мешканцям будматеріали для відновлення не лише житла, а й господарських будівель, які є невід’ємною складовою повноцінного сільського життя:
– За програмою «Пліч-о-пліч» можна відремонтувати тільки житло. Але людям треба десь тримати худобу, зберігати інвентар для сільгоспробіт, мати надвірні будівлі для інших потреб. А у багатьох людей усі ці будівлі були зруйновані, і відновлення та ремонт їх – величезна проблема. Тому дуже добре, що деякі благодійники надавали людям будівельні матеріали без умови використання їх лише для ремонту житла. Завдяки цьому мешканці можуть відновлювати присадибне господарство.
Благодійники допомогли відремонтували близько 90 домогосподарств на території Правдинського старостинського округу.
Поки що залишається відкритим питання відновлення повністю зруйнованих будинків. Такі роботи, які потребують досить-таки значного фінансування, зараз в зоні бойових дій не проводяться. Це викликає незадоволення власників зруйнованих будинків. Але поки що єдине, що залишається цим людям, чекати.
Окрім великої кількості зруйнованих і пошкоджених будинків, є ще одна велика проблема – відсутність водопостачання. Відновлення цієї системи, знищеної внаслідок російської агресії, коштуватиме 57 млн грн. Любов Шевченко каже, що вже проведений тендер, визначена підрядна організація, яка проводитиме відповідні роботи поетапно.
А зараз мешканцям сіл Правдине, Нова Зоря і Таврійське воду привозять. До січня 2024 року це робилося за проектом Міжнародної організації міграції. Зараз допомагає керівництво Білозерської громади, а також київська компанія, яка орендує на території округу 2 тисячі гектарів сільськогосподарської землі.