Але з 25 грудня 2023 року роботи за програмою «Пліч-о-пліч», так би мовити, поставлені на паузу. Зараз регіони України, які допомагали Херсонщині у відновленні житла мешканців, очікують на рішення державної влади про фінансування робіт. У 2023 році регіони проводили роботи, виділяючи на це кошти з власних бюджетів. Але зараз через необхідність враховувати складну ситуацію в регіонах (через війну доходи місцевих бюджетів скоротилися усюди) державною владою прийняте рішення про централізоване фінансування програми. Щоправда, відповідних коштів поки що немає.
Відновлювати пошкоджені будівлі мешканцям Правдинського старостинського округу допомагають українські та міжнародні благодійні організації. Але при цьому в селі є… незадоволені.
– Якби я не відремонтувала будинок за власний рахунок, – каже мешканка Правдино Людмила Романько, – він і досі стояв би не відремонтований. Для отримання допомоги мені було потрібно переоформити на себе документи на будинок. Мене запевнили, що допомога буде, але я не отримала на ремонт будинку нічого. Ані від «Пліч-о-пліч», ані від благодійників.
Любов Шевченко розповідає, що за програмою «Пліч-о-пліч», а також від благодійних організацій допомогу отримали ті мешканці села, чиї оселі постраждали найбільше:
– Нам допомагають благодійники з Угорщини, чеська некомерційна неурядова організація «Людина в біді» (People in Need). Представники цих організацій відвідували село, оглядали будинки. І якщо серед мешканців є незадоволені, то це – ті люди, будинки яких не мають критичних пошкоджень. Бо благодійники допомагали насамперед тим, хто потребував у відновленні житлового стану будинку. Оцінювалися пошкодження, і якщо робилися висновки, що цей будинок потребує лише невеликого ремонту, то рішення про допомогу не приймалося, бо благодійники теж мають обмежені ресурси.