На об’єктах ЖКГ Рівненщини відпрацьовуються алгоритми реагування на можливі позаштатні ситуації.
Сьогодні аварійне відключення електроенергії змоделювали на підприємствах теплового господарства та водопостачання Рівненщини. До тренувань залучені працівники ДСНС.
«За легендою, на котельні сталося вимкнення світла, — прокоментував директор департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності РівнеОДА Володимир Пшеюк. — Тепловики спільно з надзвичайниками підключають пересувний дизельний генератор. Аналогічні навчання відбулися і на підприємстві з водопостачання. Очисні споруди знеструмлені. Для того, аби не зупинилось водовідведення і очистка стоків, треба оперативно підключити мобільний дизельний генератор».
Завдання рятувальників – перевірити можливість генератора забезпечити достатню потужність, розповів начальник електростанції групи забезпечення життєдіяльності аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області: «Генератор з дизельним двигуном знаходиться в окремому причепі автомобіля. Пристрій забезпечує рух електродвигуна, після чого потужність йде на котельню».
За словами заступниці голови Рівненської ОВА Людмили Шатковської, такі тренування ініційовані Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. Їх мета – навчитися у найкоротші терміни вирішувати позаштатні ситуації на об’єктах критичної інфраструктури.
«Готовність Рівненщини до опалювального періоду становить понад 90%. Але ми не виключаємо, що росія повторить свої терористичні дії минулої зими. Тому, крім інспектування та ремонту обладнання, відпрацьовуємо алгоритм реагування на різні можливі ситуації. Залучаємо представників усіх галузей. Тестуємо дії відповідальних осіб, обладнання, відпрацьовуємо їх порядок», – прокоментувала Людмила Шатковська.
Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.
Читайте також: Дубенщина отримала 13 генераторів від міжнародних партнерів