0
Дослідники з Австралії та Латвії відкрили спосіб перетворити марні відходи з полістиролу на джерело чистої та умовно нескінченної енергії. Полістирол виявився найперспективнішим матеріалом для генерації статичної електрики серед інших пластиків. Статику можна знімати з полістиролу, накопичувати та перетворювати на безкоштовну електроенергію. А все, що потрібно для виникнення зарядів, — це лише потік повітря через пластинки полістиролу.
Полістирол, що використовується переважно для упаковок, щорічно виробляється в обсязі 25 млн тонн. Після використання він переважно виявляється на звалищах. У переробку надходить лише мала частина цього матеріалу. Властивості полістиролу роблять його сміттям тривалого розкладання до 500 і більше років. Але ці якості зробили його найкращим вибором для створення електростатичних генераторів.
Вчені з Австралійського університету RMIT і Латвійського технічного університету в Ризі виявили, що тонкі пластинки з полістиролу, що обдуваються потоком повітря, активно виробляють статичну електрику. Платівки повинні бути завтовшки вдесятеро тонші за людське волосся. Рух повітря між ними змушує їх тертися один від одного і збуджувати статичний заряд, який потім прямує для заряджання конденсатора і далі електричний ланцюг.
Таку установку для вироблення електрики з множини паралельно розташованих полістиролових пластинок вчені пропонують встановлювати в місцях постійного руху повітря. Наприклад, у системах вентиляції. Установки зможуть підживлювати місцеву мережу і навіть заощадять до 5% споживання кондиціонерів, якщо останні вбудувати запропоновану систему зі збору статичної електрики.
Паралельно створенню електростатичних генераторів з вторинної сировини дослідники глибше вивчили природу виникнення статичного заряду, ніж рушили далі фундаментальну науку. А ще раніше подібне дослідження провели вчені із США, які вивчили тонкощі виникнення статики на прикладі вовни домашніх котиків. Повертаючись до полістиролу, відзначимо, що сама ідея вторинного використання полістиролу не менш цінна, ніж винахід способу добувати енергію за його допомогою.
Читайте також — Нова теорія руйнує старі уявлення про утворення кристалів
Джерело