Проблема доступу до кредитів з невисокою процентою ставкою є однією з трьох найбільших проблем, з якими стикається український мікро- та малий бізнес.
З 2020 року в Україні діє програма «5-7-9», запроваджена за ініціативи Президента України та прем’єр-міністра України. Вона спрямована на те, щоб українці мали можливість відкрити власну справу та розвивати економіку своєї громади. В умовах воєнного стану програму удосконалили та зробили ще більш доступною та прозорою.
З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 68 807 кредитів на загальну суму 221,3 млрд грн, з яких 46 554 – від банків державного сектору економіки на загальну суму 97,8 млрд гривень (станом на 07.08.2023 р.).
Її суть – в частковій компенсації відсоткових ставок за кредитами. Підприємці укладають із банком-учасником програми звичайний договір про кредитування, але реально отримують кредит за пільговими ставками — 5%, 7% або 9%. В держпрограмі «Доступні кредити 5-7-9%» вже беруть участь 45 банків.
Для представників мікробізнесу та малого бізнесу базова ставка кредиту — 7%, для представників середнього та великого бізнесу — 9%. При цьому базова ставка знижується за умови прийняття підприємством на роботу нових співробітників. Кожен найнятий співробітник знижує ставку на 0.5%. Максимальна знижка — 2%, тобто до 5% для представників малого і мікробізнесу, і до 7% — для представників середнього/ великого бізнесу.
Максимальна сума кредиту 50 млн грн.
Мета кредиту
— Придбання нових та б/в основних засобів, їх модернізація
— Придбання нежитлової нерухомості та/або земельних ділянок без права передачі в оренду
— Будівництво та реконструкція приміщень (крім офісних)
— Придбання прав інтелектуальної вартості (франчайзинг)
— Поповнення обігових коштів до 25% від вартості інвестиційного проекту.
Дізнайтесь більше про програму тут: https://5-7-9.gov.ua/
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради