Розповідаємо, що таке єдиний соціальний внесок, який його розмір та коли його потрібно сплачувати
- Посилання скопійованоlink copied
Обов’язком кожного приватного підприємця та роботодавця в Україні — є своєчасна сплата податків за себе та своїх найманих працівників. Зокрема, потрібно щомісяця оплачувати загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та Єдиний внесок.
Про те, що таке ЄСВ, його розмір та для чого він потрібен, повідомляють Факти ICTV.
Єдиним соціальним внеском вважають страховий платіж, який повинні сплачувати роботодавці за своїх працівників, а також фізичні особи підприємці, які ведуть незалежну професійну діяльність.
Такі платежі обов’язкові для:
- фермерів, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню;
- осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування;
- виконавчих служб;
- роботодавців;
- фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну чи спрощену систему оподаткування;
- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну чи юридичну практику тощо) та отримують від неї дохід.
ЄСВ — це обов’язковий, регулярний платіж, який потрібно сплачувати:
- до 20 числа наступного місяця;
- раз на квартал;
- в кінці року.
Який розмір ЄСВ буде в Україні у 2024 році
Для роботодавців розмір нарахування залежить від заробітної платні, яку вони платять кожному застрахованому працівнику, а для ФОПів — розмір їх доходу за місяць. В наступному році ставка ЄСВ залишатиметься на рівні 22% та стосуватиметься таких прибутків:
- різноманітних грошових винагород;
- заробітної плати;
- прибутку ФОПів, самозайнятих осіб, членів фермерських господарств тощо.
Максимальна та мінімальна сума такого внеску напряму залежить від розміру мінімальної зарплати в Україні. Відповідно, якщо мінімалка в наступному році становитиме 7 100 грн — то мінімальний розмір ЄСВ, для працівників, які працюють за основним місцем роботи, а також ФОПів, складатиме 1 562 грн/міс.
Працівники повинні сплачувати єдиний внесок на кожен грошовий дохід, зокрема при отриманні зарплати, премії, відпускних та інших грошових виплат. Водночас якщо ФОП не отримав ніякого прибутку за місяць чи квартал, йому потрібно буде оплатити мінімальний розмір ЄСВ.
Джерело