У морських портах «Одеса» та «Чорноморськ» уже завантажено зерном 17 суден, із них 10 — уже готові до відправлення.
Про це повідомляє міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Вперше з 24 лютого у морських портах України почалась робота: судна готують до відновлення експорту агропродукції.
Відновлення експорту зерна розпочнеться з відправлення кораблів, які були завантажені зерном ще взимку, але через повномасштабне вторгнення росії в Україну не змогли вийти з порту. Міністерство розраховує вивезти понад 20 мільйонів тонн зерна з торішнього врожаю та розпочати експорт нового.
«Судна, які були завантажені зерном ще взимку, готові до виходу, щойно наші партнери, ООН та Туреччина погодять «зелений коридор» в напрямку Босфору», — зазначив Кубраков.
За оцінками, відкриття портів щомісяця приноситиме Україні приблизно мільярд доларів.
До Одеського порту сьогодні, 29 липня, прибув президент Володимир Зеленський, посли країн «Великої сімки», ЄС, а також представники Туреччини та ООН.
«Зернова угода»
22 липня Україна з Туреччиною та ООН підписала угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Радник керівника ОП Михайло Подоляк наголошував, що Україна не підписує жодних документів із росією — рф підписала дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначав, що гарантування безпечного судноплавства також стало можливим завдяки звільненню острова Зміїний.
Україна готується до відновлення експорту морем навіть попри ракетний удар по Одеському морському торговому порту, який відбувся наступного дня після того, як у Стамбулі домовилися про відновлення експорту зерна з українських портів.
Заступник генсека ООН Мартін Гріффітс заявив, що перші судна з зерном можуть вийти з України вже 29 липня. До цього в Мінінфраструктури казали, що хочуть відновити рух суден із морських портів уже до кінця липня.