Офіційний курс долара на четвер, 23 вересня, встановлений Нацбанком на рівні 26,67 грн/$ — на три копійки менше, ніж в попередній торговельний день. Євро подешевшав на сім копійок — його курс складе 31,28 грн/€.
У середу з ранку, 22 вересня, на міжбанківському ринку котирування відкриття склали 26,7-26,72 грн/$.
О 10:00 відбулося незначне зростання до рівня 26,73-26,74 грн/$, після чого ринок розвернувся і почав просідати, повідомив директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук.
У той же час директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Волуйчак називає нам котирування відкриття трохи вище. Вона зазначила, що торги в середу починалися за тим самим класичним сценарієм останніх днів.
За її словами, після першої операції трохи вище рівня вчорашнього закриття ринку, почалося зростання котирувань. Однак сьогодні вони досягли максимальних значень — 26,73-26,75 грн / $ — ще до 10 годин.
«У міру активізації торгів на ринку з’являлося все більше пропозиції. Спочатку тиск надлишкової пропозиції було помірним. До 11 годин угоди укладалися в коридорі 26,69-26,71 грн/$», — говорить вона.
Пропозиції іноземної валюти ставало все більше. Продавці, серед яких виділялися великі агроекспортери, швидко погоджувалися на «біди» покупців, що різко прискорило падіння курсу долара.
Ще до обіду ринок досяг рівнів 26,61-26,63 грн / $. А до завершення торгів з розрахунками TOD (день в день) курс подолав позначку 26,6 грн / $ — останні угоди укладалися в рамках 26,58-26,59 грн / $. Обсяг торгів сьогодні виріс до середніх показників середовища — $ 164 млн.
«Кілька разів на сьогоднішніх торгах з’являвся Нацбанк, проте інтервенції регулятора були точковими і не надали вирішального впливу на хід торгів», — уточнила Волуйчак.
Уже після закінчення сесії з розрахунками TOD Нацбанк вийшов на торги з великим лотом на покупку на рівні 26,59 грн/$, тим самим зупинивши подальше падіння курсу долара.
Основним джерелом надлишкової пропозиції валюти сьогодні були великі агроекспортери.
«При цьому динамічне падіння котирувань призвело до скорочення обсягу попиту — багато потенційних покупців зайняли вичікувальну позицію, розраховуючи на ще більш глибоке зміцнення гривні», — додала Волуйчак.
Спекулятивно налаштовані учасники ринку сьогодні були явно дезорієнтовані курсовим трендом.
Сукупність календарних факторів (наближається період виплати ПДВ-відшкодування та велике погашення ОВДП старих випусків на наступному тижні) не дає підстав прогнозувати суттєве зміцнення гривні в короткостроковій перспективі.
Однак, судячи з високої активності торгів з розрахунками TOM (з поставкою валюти на завтра), розпродаж іноземної валюти може продовжитися і завтра.
«Вважаю, що завтрашні торги на міжбанку будуть проходити при підвищеній волатильності і в рамках 26,52-26,7 грн / $», — прогнозує банкір.