Попит на готівкову валюту з боку населення залишається невеликим, люди в основному здають долар. Оптовий готівковий курс опустився з 27,20-27,23 до 27,15-27,22 грн/$.
На міжбанку трохи знизився обсяг торгів: на Bloomberg він скоротився з $ 175 млн до $ 157 млн — це середній показник. Проте торгівля йшла досить жваво, і на цей рахунок експерти будували різні версії.
«З продажами валюти були помітні держбанки і деякі іноземці. З ранку було багато продажів долара, але потім банки крили свої валютні позиції і котирування відійшли наверх. Нацбанку не було, ринок збалансувався самостійно», — розповів «фінансовий аналітик Василь Невмержицький.
«Як на мене, все йде до розвороту валютного курсу наверх. У п’ятницю нерезиденти вийшли з ОВДП на 574 млн грн, тобто тенденція до виведення капіталів не вщухають. Тому думаю, що розміщення ОВДП завтра може бути слабким (особливо з огляду на те, що на цьому тижні може змінюватися розмір облікової ставки Нацбанку). Адже на світових ринках корекція. Страх перед новою хвилею коронавируса призводить до розпродажів, і нас це теж торкнеться: ціни на зерно ще тримаються, а от акції дешевшають і нафту теж — сорт Brent впав на 5% і виявився нижчим $ 69 за барель. А у нас ще є і свої ризики. Ситуація на Донбасі продовжує загострюватися, і якоїсь підтримки не видно, що також може мотивувати виведення вкладень іноземців», — керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
Від підсумків розміщення ОВДП будуть залежати валютна пропозиція на міжбанку і курсовий рух.
Другий важливий момент — це вступ в силу з завтрашнього дня, 20 липня, постанови Нацбанку №80, яка дозволяє юрособам і фізособам-підприємцям (ФОПам) купувати валюту без валютних контрактів на суму € 100 тис. на добу.
Фінансисти поки не беруться прогнозувати обсяги таких придбань, їх вплив на міжбанк і на курс гривні.
«Для тих же ФОПів можливість купувати долар або євро була завжди, але для неї потрібно було мати підстави, наприклад валютний контракт. Ці підстави перевіряв валютний контроль банку і дозволяв покупку. Тобто в «Приват24″ була відповідна технічна можливість (кнопка, меню) . Тепер же валютні покупки до € 100 тис. перевіряти не будуть, а будуть проводити вільно за запитом клієнтів. Попит на цю послугу поки складно передбачити, будемо дивитися завтра за підсумками дня», — сказав прес-секретар Приватбанку Олег Серга.
З оглядкою на всі фактори і ризики фінансисти стали рідше прогнозувати зміцнення гривні. Серед опитаних «Країною» скарбників і аналітиків, звичайно, були ті, хто чекає руху на 27,20 грн/$ або нижче, але їх було дуже мало. Більшість говорили про підвищення до 27,30 грн / $ або навіть вище.