Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України запустив швидку форму подачі заяв про зниклих безвісти українців в умовах війни, а також тих, хто потрапив у полон до окупантів.
Про це поінформували в пресцентрі СБУ.
Тепер повідомити про обставини зникнення людини можна через онлайн-форму. В СБУ наголосили, що відправлені через форму дані є конфіденційними і не потраплять до сторонніх осіб.
У відомстві також зазначили, що громадянам, які звернулися до Об’єднаного центру раніше, повторно заповнювати електронну форму не потрібно — надана інформація вже опрацьована.
Як зауважили в СБУ, питання звільнення полонених «перебуває у виключній компетенції органів державної влади», тому відомство застерігає від шахрайських схем, коли невідомі можуть телефонувати та пропонувати «допомогу» у нібито визволенні родичів з полону.
«Не надавайте інформацію про полонених і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам. Це може зашкодити нашим захисникам у полоні та ускладнити перебіг переговорного процесу щодо їх звільнення!» — наголосили у відомстві.
В СБУ також нагадали, що за результатами спільної діяльності та реалізації рішень Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаним центром вже звільнено з полону та повернуто на підконтрольну територію України 573 людини.
Де ще можна шукати зниклих під час війни?
Пошук зниклих — один із найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, зниклих під час вторгнення росії. У цьому Telegram-каналі легко орієнтуватися за допомогою гештегів із назвами міст.
Пошук Україна 2022 — Telegram-канал для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам та бійцям ТрО.
Дитина не сама — Офіс президента створив цього бота спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України для допомоги дітям у складних ситуаціях воєнного часу. Тут можна подати оголошення про розшук або ж повідомити про знайдену дитину.
Надія-бот — чат-бот для пошуку людей у Харкові. Щоб ним скористатися, потрібно надати детальну інформацію про зниклу людину, відповівши на прості запитання.
Знайди рідних — бот, створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій.
Національне інформаційне бюро — державна платформа. Тут працює Telegram, Viber та «гаряча лінія»: 1648. Для дзвінків з-за кордону: +380 44 287 81 65.
Служба розшуку дітей — департамент громадської організації «Магнолія», створений для допомоги зниклим дітям та їх сім’ям.