Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко назвав наступні регіони, де розпочнеться оптимізація екзаменаційної діяльності для отримання права керування транспортними засобами. Пілотний проєкт раніше стосувався Львівської, Одеської, Вінницької та Київської областей. Він міг закінчитися. Проте з огляду на результати в цих 4 областях, було ухвалено рішення не лише продовжити проєкт у цих регіонах, але і поступово поширювати його далі.
— 7 тижнів тому ми розпочали пілотний проєкт із забезпечення прозорості іспитів для отримання посвідчення водія. У сервісних центрах МВС Київщини, Львівщини, Одещини та Вінниччини обладнали камерами екзаменаційні класи та авто, забезпечили запис звуку. Жодних «сліпих зон» та можливостей підказувати. Наразі в кожному пілотному регіоні щодня приймають понад 700 теоретичних і стільки ж практичних іспитів щодня. В середньому, лише кожен четвертий з першого разу складає іспити для отримання посвідчення водія. Результати пілоту кажуть самі за себе. Тож мною прийнято рішення розширити проєкт: Сумська, Рівненська, Житомирська та Кіровоградська області долучаться з 3-го серпня. І вже завтра, 21 липня, відкривається можливість отримати онлайн-талон на практичний іспит у цих регіонах. Робимо іспити прозорими. Робимо дорожній рух безпечним, — заявив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Зміни торкаються технічних умов у класах для складання теоретичних іспитів та автомобілів для складання практичних іспитів. А також кількості сервісних центрів МВС, де є екзаменаційна діяльність. Мета проєкту — забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС. Що зміниться в цих 4 областях в іспитах? Отже, ще у 4 регіонах України з початку серпня з’явиться по 4 камери відеофіксації та запис звуку в класах для теоретичних іспитів, а в автівках сервісних центрів МВС для приймання практичних іспитів категорії В збільшиться кут огляду. Таким чином більше не буде ніяких «сліпих зон». Разом з тим зміниться система контролю екзаменаторів, оскільки відео із будь-якого іспиту зможе переглянути контролюючий орган не тільки в регіоні, але і працівник Головного сервісного центру МВС. Ці технічні зміни викликають і процеси оптимізації. Оптимізація роботи сервісних центрів МВС означає, що в деяких населених пунктах залишаються сервісні центри МВС, які продовжують надавати всі послуги, крім теоретичних та практичних іспитів. А ті сервісні центри МВС, де екзаменаційну діяльність реформуємо, перетворюються на своєрідні регіональні хаби. Де саме почнемо приймати іспити по-новому?
- В Рівненській області іспити прийматимуть в: м. Рівне, м. Сарни.
- В Житомирській області теоретичний та практичний іспит можна буде скласти в: с. Довжик (що біля м. Житомир) та м. Коростень.
- В Кіровоградській області: м. Кропивницький, м. Олександрія.
- В Сумській області екзаменаційні послуги надаватимуть в: м. Суми, м Конотоп.
У кожному з цих сервісних центрів МВС з’явиться можливість онлайн оформити талон попереднього запису на практичний іспит. Це скоротить ймовірну кількість візитів до приміщення сервісного центру МВС з двох до одного. Зараз у цих областях треба отримувати талон попереднього запису на практичний іспит в терміналі безпосередньо в приміщенні. А від 21 липня з’явиться можливість оформити талон попереднього запису на практичний іспит за допомогою функціоналу е-запис. Усім кандидатам у водії, які планують складати іспити в цих областях, варто взяти до уваги, що проєкт передбачає чесні умови для кожного. Гасло проєкту «Знаєш — успішно складаєш» уже проявило себе в 4 перших областях України. Статистика демонструє, що кожен четвертий кандидат у водії відмінно складає теоретичний іспит з першого разу, а кожен третій успішно складає практичний іспит з першого разу. Якщо є знання, то отримання посвідчення водія проходить легко і з першої спроби. Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук.