21.12.202121.12.2021 Надзвичайні ситуації Новини
Про трагічний випадок на щовівторковій нараді розповіла завідувачка Червоноградського міськрайоного відділу МОЗ Людмила Гіль. В усіх контактних осіб у школі взято аналіз, їх результати очікують.
Дівчина навчалась у Червоноградській школі №12 у другому класі. Про її смерть стало відомо 20 грудня, в понеділок, коли на сторінці школи у facebook опублікували співчуття родині школярки.
“Зі співчуттям у серцях…Педагогічний та учнівський колектив ЧЗШ № 12 глибоко сумує з приводу смерті учениці 2-А класу Кісілевич Діани та висловлює щирі співчуття батькам, родині та близьким. Немає слів, щоб висловити всю тугу, біль та скорботу. Вона стала ангелом і дивиться на нас з небес. Світла пам’ять…”.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, менінгококова інфекція (МІ) — антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю).
Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями.
Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків МІ, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. На одного хворого генералізованою формою МІ припадає 20 000 – 50 000 носіїв збудників. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року. Зокрема, 2019 року в Україні було зареєстровано 299 випадків менінгококової інфекції (50 — у дітей до 1 року).
Джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми МІ.
Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби.
Інкубаційний період триває 1–10 днів і в середньому становить 4 дні.
Основними клінічними ознаками МІ є менінгіт і сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.
Менінгококовий сепсис (менінгококцемія) характеризується гарячкою і геморагічним висипом. Часто супроводжується септичним шоком, порушенням згортання крові (ДВЗ-синдром) та поліорганною недостатністю.
Менінгококову інфекцію можуть діагностувати під час клінічного огляду хворого і подальших лабораторних досліджень змивів з носової частини горла, мокротиння, крові, спинномозкової рідини.
Природна сприйнятливість людей висока, але наслідки інфікування залежать як від властивостей збудника (вірулентності), так і від резистентності ураженого організму. Після перенесеної хвороби зберігається тривалий імунітет.
Вчасна і адекватна терапія дає змогу врятувати життя пацієнта і визначає сприятливий прогноз. Головним у лікуванні менінгококової інфекції є усунення причин розвитку захворювання.
Основним профілактичним заходом МІ є раннє виявлення та ізоляція хворих, санація виявлених бактеріальних носіїв, дотримання правил особистої гігієни, санітарно-освітня робота серед населення. У період сезонного підвищення захворюваності слід обмежити відвідування місць із великим скупченням людей.
В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцинацію дорослих і дітей з метою профілактики, а також за епідемічними показаннями здійснюють відповідно до наказу МОЗ від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».
- Безпека Новорічної ялинки у свята
- Понад 5 тисяч дітей на Львівщині отримали допомогу для придбання навчального приладдя
- Корисні солодощі до зимових свят: що подарувати дитині?
- Піротехніка на свята: як обирати та безпечно використовувати
- Від січня лікарів без щеплення відсторонятимуть від роботи