Кропивницька міська рада 45 мин. · Кропивницький очиститься від незаконних тимчасових споруд Масштабну роботу щодо впорядкування розміщення тимчасових споруд для торгівлі на території обласного центру розпочали у Кропивницькій міській раді. Чи не вперше створено єдину базу цих споруд, їх обліковують та перевіряють законність підстав, на яких були встановлені такі об'єкти. Але власники не завжди йдуть на контакт і надають усю необхідну підтверджуючу документацію. Наразі в міській раді створено робочу групу із впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності — і це лише перший етап комплексної роботи для наведення ладу по розміщенню МАФів та тимчасових споруд. Заступник міського голови Олександр Мосін наголошує, що 2023 рік стане, умовно кажучи, роком інформаційної роботи, а 2024 рік — уже більш предметної і часом радикальної.
— Ми всі хочемо жити у гарному місті з належним рівнем благоустрою, а для цього необхідно наводити лад у встановленні тимчасових споруд, як і у розміщенні зовнішньої реклами. Є підприємці, які мають усі необхідні документи, щоб вести у тимчасових спорудах свою діяльність, але є й інші. Так-от, ми даємо можливість і готові навіть допомагати другим з узаконенням та легалізацією, дати час для облаштування чи перебудови тимчасової споруди відповідно до правил благоустрою та затвердженого архетипу. Якщо ж належної реакції не буде — далі справа за комісією з демонтажу.
Поки що це лише попередження, в міській раді чекають на проявлення громадської свідомості та ініціативи від підприємців самовільно встановлених 162-ох тимчасових споруд. До слова — інвентаризація ще триває. Детальнішу статистику навів сьогодні, 24 квітня, під час засідання робочої групи начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища міської ради Роман Лунгол.
— У період із 2009 по 2023 роки було видано 560 документів на встановлення тимчасових споруд. Станом на 29 березня цього року актуалізовано дані по 40% цих об’єктів, а саме встановлено: на які з них оформлено право власності, які об’єкти не встановлено, які встановлено з відхиленням від паспорта прив’язки тощо. Управління містобудування та архітектури проаналізувало сформований реєстр самовільно встановлених тимчасових споруд і дійшло висновку, що зі 162 таких об’єктів можливо узаконити – 50, неможливо узаконити – 39 об’єктів (11 об’єктів належать до сезонної торгівлі та вірогідно більшість з них знову отримають погодження на роботу). Під питанням знаходяться 73 об’єкти: ці об’єкти так чи інакше мають невідповідності ДБН, нормам та правилам, містобудівній документації, зовнішнього вигляду, — повідомив він.
Як зазначив далі Роман Лунгол, спеціалісти Державного архітектурно-будівельного контролю провели інвентаризацію тимчасових споруд наступних масивів території міста: вулиці Пацаєва, Героїв України, Академіка Тамма, Космонавта Попова, Генерала Жадова, Героїв-рятувальників, Бєляєва, Євгена Тельнова, «Дендропарк», Яновського, Вокзальної, Короленка (частково); проспектів Університетського та Винниченка, а також провулку Фортечного. На черзі — віддалені мікрорайони міста та селище Нове. У перспективі, як пропонує сам Олександр Мосін, у Кропивницькому може з'явитися окреме комунальне підприємство, яке матиме право не лише перевіряти законність встановлення тимчасових споруд, а і на демонтаж самовільно облаштованих. Олександр Мосін доручив також вивчити досвід інших регіонів, де таку практику успішно реалізують уже не один рік.