Юлія Соколова, редакторка стрічки Фото: Верховна Рада
Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликав парламенти країн, які входять до складу Ради Європи, визнати РФ країною-терористом.
Про це він заявив на пленарній сесії Першого парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи, що проходить сьогодні в хорватському Загребі.
Він нагадав, що розв’язана РФ повномасштабна війна вже спровокувала катастрофічні наслідки: знищено тисячі життів, інфраструктуру, створено глобальну продуктову та енергетичну кризи. З боку Кремля лунає ядерний шантаж.
Зараз дивляться
Стефанчук уточнив, що РФ не може просунутися на полі бою, а тому влаштувала ракетний терор та нищить критичну енергетичну інфраструктуру, щоб зламати спротив українців.
– Тут я хочу подякувати Парламентській асамблеї Ради Європи… за ухвалення 13 жовтня резолюції, в якій РФ названо терористичним режимом. ПАРЄ стала першою організацією, яка визнала Росію державою-терористом, тобто назвала речі своїми іменами. Ми дуже сподіваємося, що такі ж рішення ухвалять парламенти країн-членів Ради Європи і, нарешті, всі, хто шанує та сповідує принципи міжнародного права та мирного співіснування, – наголосив Стефанчук.
Він також зазначив, що Україна й далі потребуватиме підтримки міжнародних партнерів, попри неймовірний героїзм українських воїнів і громадян. Оскільки лише спільними зусиллями можна зупинити агресора та відновити територіальну цілісність нашої держави.
– Ми мусимо констатувати, що з боку РФ щодо України та українського народу здійснюється геноцид, що супроводжується воєнними злочинами, злочинами проти людяності, брутальною зневагою міжнародного права та численними порушеннями прав людини, – нагадав Стефанчук.
За його словами, дуже важливо, що сьогодні в полі зору міжнародної спільноти – обговорення ситуацію на півострові. Стефанчук уточнив, що там тривають репресії не лише проти кримських татар, а проти всіх, для кого права людини і свобода слова не порожні слова. У Криму знищується українська церква, переслідуються місцеві мешканці, обмежується свобода мирних зібрань, відбуваються насильницькі зникнення людей.
Спікер ВР також закликав учасників саміту створити в своїх країнах групи підтримки Кримської платформи, наслідуючи приклад Парламентської асамблеї НАТО, а також законодавчих органів Литви та Латвії.
Як відомо, 13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій визнала режим у Росії терористичним.