Львівський потяг з Херсона йде на невеликій швидкості, гріючись на весняному сонці. Він тягне всього два вагони — їх приєднають до основного потяга вже в Миколаєві. Попереду у потяга порожня платформа – як в ілюстраціях до старої радянської книжки про партизана Льоню Голікова.
Потяг неквапливо проїхав крізь побиту уламками будівлю станції без вивіски. Це – станція Копані на самому кордоні із Миколаївською областю – та однойменне селище. Населений пункт входить до складу Посад-Покровського старостату.
Вірніше, входив до 2022 року. Тоді тут жило кілька десятків людей. На станції було декілька багатоквартирних та приватних будинків. Навесні 2022 року Копані стали передовою. Саме тут українські воїни зупинили росіян, які рухалися на Миколаїв.
“Копані відбудовувати не будуть. В президентську програму потрапило тільки Посад-Покровське. Я думаю, люди там позабирають сертифікати”,- каже помічниця старости Лариса Соколова
За її словами, до війни тут проживало приблизно 20 людей, зараз обліковується 10 мешканців, яким привозять дрова та гуманітарку, але за декілька годин зйомок ми не побачили жодної людини.
Інколи повз руїни Копанів проїздять автомобілі та навіть маршрутки з сусіднього Мирного.
Будівля станції пошкоджена, але не зруйнована, а в кабінеті касира навіть висить чийсь забутий на вішалці піджак. Хоча навкруги все нагадує про бої, які точилися тут півтора роки тому.