Запущений спалахом викид корональної маси — потік заряджених частинок з корони Сонця — імовірно, досягне Землі вже 17 грудня, що призведе до сильного геомагнітного шторму класу G3
- Посилання скопійованоlink copied
На Сонці відбувся найпотужніший за шість років спалах, направлений у бік Землі. Він супроводжувався викидом речовини з сонячної корони, тому слід очікувати геомагнітних бур, які принесуть полярні сяйва та, імовірно, перебої у радіозв’язку. Про це повідомляє Space.com.
Зображення спалаху в екстремальному ультрафіолетовому світлі, як зареєструвала Solar Dynamics Observatory. NASA / SDO
Який відбувся спалах і коли він досягне Землі?
Спалах найпотужнішого класу X2.8 сонячні обсерваторії зареєстрували 14 грудня о 19 годині за київським часом. На сьогодні це є найпотужнішим спалахом всього 25 сонячного циклу, що триває зараз, а також є потужнішим за будь-який спалах на Сонці, що відбувся з вересня 2017 року. Вже через 30 хвилин випромінювання від спалаху спровокувало над Америкою півгодинні втрати радіосигналів на всіх частотах нижче 30 мегагерців. Запущений спалахом викид корональної маси — потік заряджених частинок з корони Сонця — імовірно, досягне Землі вже 17 грудня, що призведе до сильного геомагнітного шторму класу G3, який також супроводжуватиметься збоями радіозв’язку.
Викид корональної маси Сонця, зареєстрований обсерваторією SOHO. SOHO
- Наразі активність нашої зорі росте через перебудування її магнітного поля. Магнітні полюси Сонця ослабли, щоб у майбутньому помінятися місцями — південний замінить північний. Більше про сонячну активність ми розповідали у матеріалі «Звідки на Сонці плями?».
Джерело