Російські солдати воюють на Україні. Про це в інтерв'ю німецькій газеті заявила відповідальний секретар союзу Комітетів солдатських матерів Росії Валентина Мельникова.
«Я знаю багато випадків, що підтверджують це, — розповідає Мельникова. — Нещодавно, наприклад, до мене звернулися родичі новобранців, яких відправили на полігон під містом Гуково Ростовської області, що поруч з української кордоном». Там, за словами Мельникової, один підполковник прямо заявив солдатам, що «їм необхідно підписати контракт, інакше він сам підпише його і відправить у Луганськ».
«Цю фразу чули 250 російських військовослужбовців, один з солдатів відразу ж надіслав її мені по телефону, після чого ми написали скаргу у військову прокуратуру і Міноборони, і солдатів забрали звідти», — каже Мельникова.
Ще одним доказом є «свідоцтва про смерть, в яких зазначаються такі причини, як численні осколкові поранення і пошкодження внутрішніх органів». Тіла військовослужбовців, які перебували у військовій машині, взагалі обгоріли так, що ідентифікувати їх не представлялося можливим.
«Якщо б все це, як стверджують офіційні джерела, було поодинокими випадками на навчаннях, військова прокуратура відразу б заводила кримінальні справи. Однак цього не відбувається, так як ми вже півроку ведемо війну», — говорить Мельникова.
Втрати російської сторони складають, за оцінками, близько 500 осіб. «Зрозуміло, будь-яких офіційних цифр або документів немає, втрати вважаються державною таємницею, — продовжує Мельникова. — Однак українська сторона публікує дані про власних втратах, а використовуючи певні військово-наукові формули і знаючи втрати однієї з сторін, можна оцінити втрати іншого. До того ж певну роль грає мій досвід, накопичений за час дев'яти воєн». Мельникова виходить з того, що втрати серед російських солдатів становлять щонайменше 50% від українських.
Насамперед на Україну відправляють військовослужбовців-десантників. Також відомо про те, що туди перекинуті Печенгская бригада морської піхоти і мотострілецький батальйон з Тоцького району. Ці підрозділи перебувають на Україні без розпізнавальних знаків. «Все це суперечить російським законам, оскільки армію не можна використовувати без рішення Ради Федерації, наказу президента і згоди Держдуми, — підкреслює Мельникова. — Все має бути закріплено в письмовій формі». Якщо ж цього не відбувається, як заявляє Мельникова, це є «воєнним злочином і порушенням Женевської конвенції по відношенню до власних військовослужбовців». У солдатів немає ніяких розпізнавальних знаків як у військового підрозділу, а це значить, що українська армія може розстрілювати їх без будь-яких юридичних наслідків.
«Таким чином, держава залишає своїх солдат у біді», — констатує Мельникова.
Чому все це не викликає обурення в Росії? «Багато людей не знають, що на Україні російські війська воюють, — відповідає Мельникова. — Основним джерелом інформації для простих громадян — телебачення, а воно поширює максимально ефективно дезінформацію, відповідно до якої на Україні — фашисти, Путін — рятівнік і російських солдат там немає. Навіть частина користувачів інтернету відкидає інше як пропаганду. Інша частина занадто мала».