Без газового фактора не варто чекати сильного зростання курсу долара, вважає експерт ОТП Банку. На його думку, майбутні довгі вихідні, податкові платежі і аукціони Мінфіну з розміщення ОВДП, які можуть залучити нерезидентів ближче до великого погашення в кінці місяця, дозволять курсу залишатися у вузькому діапазоні 26,30-26,60 гривень/долар.
«Також спостерігаємо за інтенсивністю покупок від регулятора. Поки що залишається відчуття, що гривня вже побувала на мінімумах року — 26,30 гривень / долар», — вважає Курінний.
В Ідея Банку прогнозують, що в найближчі один-два тижні курс буде перебувати в діапазоні 26-26,50 гривень/долар. У Eavex Capital вказують, що до кінця жовтня курс гривні до долара може з легкістю піти до рівня 27,2 гривень/долар.
Віталій Сівач з ICU вважає, що до кінця жовтня курс не повинен піднятися вище 27 гривень/долар. «Експортна виручка від аграріїв продовжує заходити в країну, так само як і виручка від залізної руди. Це буде стримувати ослаблення гривні. Але в середньостроковій перспективі гривня може слабшати з кількох причин. У січні запаси газу, швидше за все, доведеться поповнювати, і якщо ціна на газ залишиться високою, то це позначиться на курсі гривні», — пояснив він
Ще один момент, на який звернув увагу експерт — це необхідність для аграріїв поповнювати запаси добрив і палива на новий сезон. Тоді як ціни на обидва товари знаходяться на високому рівні.
«Якась нервозність вже відчувається на ринку. Наприклад, портфель нерезидентів в ОВДП припинив зростання, а протягом вересня почав, навпаки, знижуватися. Прибутковість на гривневих 3-місячних безпоставкових форвардів (UAH NDF) виросла з 6% до 9,5% протягом місяці. Обидва чинники сигналізують, що нерезиденти не вірять в курс долара на рівні 26,30 і очікують ослаблення гривні», — зазначив Сівач.
Трейдер ICU пояснив, що деякі учасники ринку NDF чекають лютого, сподіваючись, що гривня ослабне до 28,80 гривень/долар. «Це буде хороша можливість продати валюту терміном шість місяців, якщо можна буде отримати прибутковість в межах 10-12%», — пояснив він.
На думку експерта, з урахуванням фундаментальних дисбалансів, не виключено, що до середини лютого курс української валюти може ослабнути до рівня 29 гривень/долар.