Ключовим ризиком для відновлення української економіки Данилишин називає наслідки суттєвого скорочення інвестицій в основний та обіговий капітал економіки України, що безперервно відбувається протягом 2018−2021 років. Це означає, що в масштабах економіки зараз суттєво обмежено потенційні можливості для розширення виробництва, створення нових робочих місць, активізації сукупного попиту принаймні в середньостроковій перспективі.
Проблема інвестиційного виснаження економіки України обтяжується зниженням платоспроможності українського бізнесу внаслідок скорочення попиту та пов’язаного з цим підвищення рівня боргового навісу.
За оцінками Європейського департаменту МВФ, Україна серед країн Європи має найвищі потреби у докапіталізації для відновлення здорових пропорцій ведення бізнесу — понад 10% ВВП.
У середньому по країнах Європи цей показник оцінюється у 2−3% ВВП. (Під здоровими пропорціями МВФ розуміє параметри, коли збитки не перевищують 50% акціонерного капіталу, а відношення боргу до всього акціонерного капіталу не перевищує 7,5%.)
Найбільшою мірою від проблеми браку ліквідності страждає малий і середній бізнес. «В Україні в рамках програм уряду „5−7-9“ та „пакетних гарантій“ у 2020−2021 роках малий та мікробізнес отримав близько 60 млрд грн банківських кредитів, що складає трохи більше 1% ВВП, або лише 1/10 від потреби», — наводить цифри очільник Ради НБУ.