16.12.202114.12.2021 Здоров’я Новини
Близько 110 тисяч українців протермінували введення другої дози вакцини проти COVID-19, про що на брифінгу розповів Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Ті, хто пропустив дату введення 2-ї дози вакцини від COVID-19, мають отримати її якнайшвидше.
Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації без необхідності повторення його спочатку. Люди, які щепилися другою дозою з порушенням інтервалу, також можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та COVID-сертифікат.
Міністерство охорони здоров’я України рекомендує зараз використовувати мінімальні інтервали між введенням вакцини, які встановлені інструкціями до них:
- CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів
- Comirnaty/Pfizer — 21-28 днів
- Moderna — 28 днів
- AstraZeneca — 4-12 тижнів
Встановлення інтервалів також ґрунтується на рекомендаціях Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики, які враховують наявні наукові дослідження ефективності цих препаратів за різних інтервалів.
На сьогодні не визначено кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцин проти COVID-19, які використовують в Україні.
Так чи інакше, дві дози вакцини, навіть введені з порушенням рекомендованого інтервалу, дадуть кращий захист, ніж одна. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, люди, які отримали дві дози антиковідної вакцини, у 8 разів рідше заражаються й у 25 разів рідше зазнають госпіталізації або смерті.
Тож, якщо вакцинуватися другою дозою в зазначену дату не вдалося, то слід зробити це за першої нагоди.
Джерело – МОЗ України
- Новини Червоноградського району 15/12/2021
- Квартал «Солокія» буде зі світлом
- У військовій частині Червонограда 70 новобранців окремої бригади Держспецтрансслужби склали присягу
- У Червонограді 67-річний водій автомобілем збив 61-річного пішохода
- Польща змінила умови в’їзду: негативний тест навіть для вакцинованих став обов’язковим