Херсон перебуває під постійними ворожими обстрілами вже майже півтора року. Але навіть зараз ми отримуємо від читачів прохання розповісти про алгоритм дій, які має зробити мешканець міста у разі пошкодження його оселі.
Тому пропонуємо вам розмову про це з начальником Управління капітального будівництва Херсонської міської ради Денисом Холодовим.
Що перш за все має зробити мешканець Херсона у разі пошкодження його оселі внаслідок ворожого обстрілу?
Перш за все треба набрати номери «101» і «102», повідомити про факт знищення та пошкодження житла. Також треба відкрити застосунок Дія, знайти там в розділі «Сервіси» підрозділ єВідновлення, а в ньому – опцію «Повідомити про пошкоджене майно» і розмістити повідомлення про факт знищення чи пошкодження майна. Інтерфейс там – дружній до користувача і інтуїтивно зрозумілий.
Далі людина повинна звернутися на гарячу лінію тієї районної у місті ради, де вона живе. Ось – телефони цих гарячих ліній:
· Центральна районна рада: 066 447 92 36;
· Дніпровська районна рада: 099 253 54 91;
· Корабельна районна рада: 050 533 72 91.
Там можна подати заявку про закриття вікон OSB-плитами.
Якщо говорити про відшкодування значних пошкоджень, то людям треба набратися терпіння і дочекатися, коли Херсон не буде зоною активних бойових дій. Тоді мешканці міста отримають і компенсації за знищене нерухоме майно згідно з Постановою Кабміну № 600, і компенсації за пошкоджене майно згідно з Постановою Кабміну № 381.
А зараз отримати ці компенсації люди не можуть?
На жаль, ні, бо під час обстрілів неможливо проводити комісійне обстеження споруд. А виплати робляться лише за наявності акту такого обстеження. Крім того, один й той же об’єкт сьогодні може мати статус пошкодженого, а завтра внаслідок ще одного обстрілу перейде в категорію знищених. В Херсоні зараз таке, на жаль, трапляється. Тут є і суто технічний аспект: якщо змінюється категорія об’єкту, то й компенсація нараховується по-іншому.
Повернемося до теперішньої ситуації. Чимало херсонців під час окупації або після неї виїхали з міста. Тому чимало квартир та будинків – порожні, і за ними доглядають родичі або друзі господарів. Вони у разі пошкодження квартири можуть подати заявку на закриття вибитих вікон OSB-плитами?
Так, можуть. Якщо буде забезпечений доступ в будинок чи в кватиру, і вікна будуть закриті зсередини, це значно краще, ніж робити це ззовні. До речі, останнє ми теж робимо у випадках, коли в пошкодженій квартирі ніхто не живе, ми не можемо ніяк туди потрапити, а пошкодження негативно впливає на температурний режим в будинку. Тоді ми у разі необхідності використовуємо спеціальну техніку (вишки, підйомники) і закриваємо вікна.