МЕСЕДЖ 1. «Вашингтон его успешно перевоспитал и уже в 2021 Зеленский требовал от тех, кто ощущал себя сопричастными к русской культуре, убираться в Россию, ради будущего детей своих и внуков…»
Лавров говорить, про «перевоспитание» в розрізі закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був прийнятий у 2019 році та на рубежі 2020-2021 почав активно впроваджуватися у суспільство.
Закон забезпечував пріоритетність української мови у понад 30 сферах суспільного життя, зокрема: у державному управлінні, ЗМІ, сфері освіти, науки, культури, реклами, послуг. Водночас, він є достатньо гнучким щодо застосування інших мов поруч з українською і взагалі ніяк не регулює приватного спілкування.
Через страшенний опір ухваленню Закону з боку проросійських сил у парламенті й суспільстві, а також через популістську критику щодо «радикальності» Закону, низку норм було пом’якшено. Зазнала значних змін також стаття 24 «Державна мова у сфері телебачення і радіомовлення»: 90 % мовлення державною мовою на загальнонаціональних каналах після першого читання були зменшені до 75 %, як у Законі «Про телебачення і радіомовлення».
Проте, все одно російська пропаганда, як до повномасштабної війни, так вже після її початку, використовувала факт появи цього закону, як привід для створення своїх топових наративів про утиски «русскоговорящих», про гоніння на «русскую культуру», про наругу над «русским населением» і т.ін. Але ці всі кліше є відвретою неправдою та маніпуляцією.
МЕСЕДЖ 2. «… Североатлантическому альянсу уже мало той войны, которую он развязал против России руками незаконной власти в Киеве. Мало ему и всего пространства ОБСЕ…»