Рації портативні та автомобільні недорого пропонує інтернет-магазин Comtrade
Кожна професія потребує використання спеціального обладнання чи інструментарію. Обов’язковим обладнанням для таксистів і далекобійників є рації портативні або автомобільні моделі. Оскільки обидва типи рацій виконують схожі завдання, для водіїв тривалим шляхом — це єдиний спосіб зв’язку з дорожньою поліцією, диспетчером, колегами та близькими людьми.
Рації — це компактні та функціональні пристрої, що становлять запоруку безпеки для водіїв автомобілів. Такими ж пристроями обладнано і транспорт працівників дорожньої автоінспекції, пожежників, МНС.
Які типи радіостанцій використовують водії автотранспорту?
Воїни, які займаються перевезенням пасажирів чи вантажів, користуються спеціальними пристроями зв’язку — портативними/автомобільними радіостанціями. Пристрої обох типів виконують однакову функцію, але мають різні властивості і функціонал.
Автомобільні рації
Автомобільна рація це потужне обладнання, яке встановлюють безпосередньо в кабіні автомобіля. Пристрій забезпечує надійний зв’язок на далеких дистанціях.
Портативні радіостанції
Це компактний пристрій із невеликими габаритами, необхідний для зв’язку на невеликих відстанях. Найчастіше портативні рації використовуються в дорозі далекобійниками, вони забезпечують якісний зв’язок із колегою-напарником. Такого типу рації таксисти практично не використовують.
Які особливості характерні для автомобільних рацій?
Такого типу рації є потужним передавачем, що функціонує на «частотах далекобійників» — канал зв’язку на частоті 27.135 МГц по європейській сітці. Велика кількість радіостанцій функціонує за стандартами з різними діапазонами частот:
- LB (від 25615 до 28305 МГц);
- CB (від 28000 до 297000 МГц).
Модуляція
Дуже важливо для водіїв далекобійників, якщо рація функціонує в АМ-модуляції. Менш потужний режим FM-модуляції не здатний забезпечити далекий зв’язок.
Потужний потенціал
Потужність радіостанцій автомобільного типу має бути не менше 5 Вт, у торговельній мережі сьогодні пропонуються моделі рацій із потенціалом потужності до 50 Вт та більше. До рації, збільшення сигналу, водій може додати зовнішню антену.
Цифровий формат
Сучасні моделі рацій для автомобілістів функціонують у цифровому форматі, із частотою від 400 до 470 МГц та відповідають стандарту UHF. Вони дають більше можливостей водієві, оскільки оснащені додатковим функціоналом:
Корпус рації
Якісно виготовлені автомобільні рації оснащені потужним корпусом, що відповідає військовому зразку, тому характеризуються високими удароміцними властивостями, здатні витримати велике навантаження та забезпечити зв’язок навіть у разі потрапляння автотранспорту в аварію.
Які особливості властиві портативним радіостанціям?
Пристрої портативного типу є локальними, зручними, мобільними та компактними, що функціонують на певній робочій частоті наступних стандартів:
- СВ (від 28000 до 29700 або від 136 до 174 МГц);
- VHF (від 300 до 350 МГц);
- UHF (від 403 до 470 МГц).
Портативні рації використовують обидва типи модуляції — FМ/AM, хоча другий тип не вважається обов’язковим. За потужністю, що дорівнює не більше 4 Вт, портативні рації поступаються своїм аналогам автомобільного типу. Однак вони також оснащені деякими функціями (автосканер, фільтри придушення шумів та ін.), все це підвищує якість зв’язку портативних рацій.
Крім того, портативні пристрої мають і додаткові функції і властивості. Наприклад, надійність зв’язку обумовлена наявністю технології НІГ, а безпека забезпечує режим «самотній працівник» з переходом в автономний режим у разі форс-мажору. Корпус портативної рації зазвичай є вологостійким і ударостійким монолітним блоком, в якому не передбачений модуль переговорного пристрою і приймача, але є достатньо ємний і надійний акумулятор.
Інтернет-магазин Comtrade пропонує з доставкою по Україні купити в Києві за доступною ціною рацію портативну або автомобільну. У нас представлений широкий асортимент цих пристроїв від відомих виробників. Менеджери нашого магазину допоможуть вам вибрати модель, яка підійде за всіма критеріями пошуку.