zapsich 20/02/2023
Динаміку створення “Пунктів Незламності” та порядок використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії обговорили на нараді у ЗОВА.
Департаменти облжержадміністрації вже організували роботу 37 нових точок, серед яких: Департамент освіти і науки – 18, Департамент культури та інформаційної політики – 9, Департамент соціального захисту населення – 6, Управління молоді, фізичної культури та спорту – 2, Управління транспорту та зв’язку – 2 на залізничних вокзалах та 1 мобільний намет від оператора мобільного зв’язку “Київстар”.
Крім цього, в результаті співпраці з відповідальним бізнесом вже розгорнуто 39 пунктів. З міркувань безпеки не всі “Пункти незламності” висвітлені на сайті https://nezlamnist.gov.ua/. Наразі в Запорізькій області функціонує вже 545 точок та заплановано розгортання ще понад 70 осередків.
Директор Департаменту фінансів ЗОДА Сергій Медвідь розповів про Порядок використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, який визначає механізм бюджетування з джерела, створеного в складі спеціального фонду Державного бюджету України відповідно до Постанови КМУ №118 від 10.02.2023 “Про затвердження Порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії”. Роботи будуть відбуватися за рахунок надходжень передбачених ЗУ “Про Державний бюджет України на 2023 рік”, з метою ліквідації наслідків (у тому числі гуманітарних, соціальних, економічних), спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Кошти фонду спрямовуються на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт громадських будівель, в першу чергу, з урахуванням вимог безпеки, захисних споруд цивільного захисту, відновлення об’єктів критичної інфраструктури. Також, гроші буде спрямовано на забезпечення житлом ВПО та осіб, які втратили його внаслідок воєнних дій, а також закупівлю шкільних автобусів, спеціального транспорту для закладів охорони здоров’я та комунальних підприємств з благоустрою територій, – зазначив Сергій Медвідь.
Також він звернув увагу, що джерела наповнення фонду – це надходження коштів, які планується отримати у зв’язку з виконанням ЗУ “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”, та 50% коштів, що перераховуються Національним банком України.
Виділення коштів фонду за напрямами здійснюється з урахуванням таких умов:
1) створення, приріст, оновлення (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), придбання основних фондів комунальної або державної власності (крім житлових приміщень, садових та дачних будинків для громадян України);
2) регіони та територіальні громади, яким виділяються кошти фонду, віднесено до території відновлення як одного з функціональних типів територій відповідно до Закону України “Про засади державної регіональної політики”;
3) проекти (об’єкти, заходи), на які виділяються кошти фонду за напрямами, передбаченими цим Порядком, включено до регіонального плану відновлення та розвитку, затвердженого у встановленому порядку;
4) спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти фонду, забезпечувати подальше власне фінансування та їх утримання;
5) гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла, що викуповується або будується, не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, визначену уповноваженим органом.