11.11.202111.11.2021 Здоров’я Новини Суспільство
Обстежувати пацієнтам судини та визначати, де у них порушений кровообіг зможуть медики Червоноградської міської лікарні. Скоро у закладі для цього з’явиться дороговартісне, сучасне та ефективне обладнання – ангіограф.
2 липня 2020 року депутати Чевоноградської міської ради попередньої каденції прийняли рішення виділити з міського бюджету 2 млн грн на співфінансування видатків із придбання ангіографа (орієнтовна вартість якого – 18 млн грн) для КП “Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради”. Оскільки минулого року отримати обладнання лікарні не вдалося, кошти було розподілено на інші видатки.
Вітдак, за інформацією МОЗ, 29 жовтня завершився аукціон із закупівлі систем ангіографічної візуалізації, який провело ДП “Медичні закупівлі України”. За результатами відкритих торгів 24 медичні заклади отримають ангіографи виробництва компанії «Сіменс» (модель «ArtisOneVA10»). Є у цьому переліку і КП “Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради”. Це обладнання не лише допоможе кардіологам та нейрохірургам максимально оперативно надавати медичну допомогу при інсультах, інфарктах міокарда та патологіях судин, а й дозволить міській лікарні укласти угоду з Національною службою здоров’я на отримання пакету інтервенційної кардіології.
Наразі, доки тривають процедури оскарження тендеру та укладання угоди з переможцем, підрядна організація, яка виконує реконструкцію лівого крила приймально-діагностичного відділення Червоноградської міської лікарні очікує на технічне завдання щодо приміщення, в якому встановлять ангіограф.
Додамо, Ангіограф – це цифровий рентген-апарат, який дозволяє за допомогою іонізуючого (рентгенівського) випромінювання обстежувати і лікувати судини різних органів і систем. Як відбувається обстеження? В судини через проколи на руці або нозі вводиться катетер, а через нього – спеціальна рентген-контрастна речовина, яка зафарбовує артерію. Лікар на моніторі одразу бачить, які відбулися зміни в судинах, і якщо це можна виправити – виправляє. Пацієнтам дають місцеву анестезію, в місці проколу артерії – як правило, на руці. Ця процедура не травматична. Пацієнт залишається при свідомості. Тривалість маніпуляції 5-15 хвилин, якщо це агіографія судин серця. А якщо складне втручання – то і 2-3 години.
Лікарі додають, якщо втручання проводиться планово, то через дві години пацієнти вже встають з ліжка і ходять по відділенню, а через день-два йдуть додому. Якщо процедуру проводили терміново, як-от при інфаркті міокарда, то потрібна реабілітація.
Отже, ангіограф – це сучасне та ефективне обладнання, з допомогою якого лікарі визначають, де саме в судинах порушений кровообіг. Апарат дозволяє обстежувати та лікувати патології судин різних органів і систем, дозволяє визначити місце звуження, закупорки або ж розширення судини, наявність внутрішньої кровотечі, поширення пухлинного процесу та інші хвороби, які виявити іншим шляхом не вдається.
- З 22 листопада невакциновані не зможуть користуватись приміським транспортом на Львівщині
- Що зміниться у рахунку за електроенергію у листопаді?
- Лікарів також вакцинуватимуть! МОЗ планує розширити список професій для обов’язкового щеплення проти коронавірусу
- “За все, що лягає на тарілку дітей, відповідальний директор”, – в області вчили керівників шкіл Червоноградського району норм харчування дітей
- Ветеранок та дружин учасників ООС/АТО запрошують пройти безкоштовну діагностику