30 серпня Запорізький навчально-тренувальний центр тактичної медицини «Колесо» відзначає перший рік з початку роботи в обласному центрі. Його фахівців привітала депутатка Запорізької обласної ради Оксана Бугайчук.
Подібні центри працюють не лише у Запоріжжі, в основі їх навчання – адаптовані для різних вікових та соціальних груп правила надання першої домедичної допомоги.
З перших днів роботи центру депутатка обласної ради Оксана Бугайчук допомагає волонтерам, крім того за її ініціативи за цей час слухачами курсів з тактичної медицини стали освітяни, працівники місцевого самоврядування Запоріжжя та територіальних громад області.
Вміння вчасно й правильно надати домедичну допомогу рятують життя не лише не фронті, — переконані інструктори Колеса. Втім основний акцент у навчанні тут роблять саме на навичках, які можуть знадобитися у кризових ситуаціях. Тому для слухачів створили умови не тільки для теоретичних, а й для практичних занять – максимально наближені до бойових.
Керівниця Запорізького НТЦ Вікторія Коваль — лікар у цивільному житті — поділилася, що за рік роботи центр об’єднав однодумців, партнерів та активних людей, які стали за цей час справжньою родиною. Кількість слухачів центру постійно збільшується, лише за минулий місяць курси з домедичної підготовки на базі Колеса пройшли понад 700 курсантів. Всього ж за рік роботи у Колесі навчили понад 8000 осіб. Важливо, що приступити до навчання може кожен охочий, а для зручності курсантів розроблено онлайн формат.
Довідково: Назва навчального центру – КоЛеСо – це абревіатура, зібрана з перших літер послідовності дій домедичної підготовки: кровотеча, огляд дихальних шляхів, стан легень, ефективність дихання, робота серця, огляд тіла й оцінка свідомості. В країнах НАТО ця послідовність розшифровується абревіатурою ABCDE, але для того, аби її легше було запам’ятати українською мовою, лікарі-волонтери придумали її український аналог.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради