Відсутність збалансованої державної політики в частині регуляторного впливу на виробників комунальних послуг робить щороку початок опалювального сезону свого роду маркером здатності системи державного управління забезпечувати стабільне функціонування економіки в цілому.
Аналізуючи взаємодію центральної та місцевої влади в частині обмеження необґрунтованого зростання величини тарифів за комунальні послуги, народний депутат України Тетяна Плачкова стверджує, що «прем’єр і представники місцевої влади кажуть, буквально, протилежне. Глава уряду впевнено заявляє, що готовність до опалювального сезону – на фінішній прямій і становить 90 і навіть 100%, що тарифи залишаться стабільними, а програма субсидій збільшена.
А ось місцеві керівники далекі від такого оптимізму. Ціни на газ ростуть, а уряд переклав відповідальність за зростання вартості опалення і гарячої води на них та ще й різницю в тарифах вимагає погашати з місцевих бюджетів. Опалювальний сезон в соціальній сфері і бюджетних установах взагалі під загрозою зриву».
Зазначимо, що основною причиною постійного зростання тарифів за комунальні послуги є відсутність сучасної антимонопольної політки, яка б на правовій основі обмежувала необґрунтований ріст тарифів.
Економіст