У ПФУ повідомили, що готові почати роботу з надання монетизованих субсидій пенсіонерам.
Пенсійний фонд України розпочав роботу над виконанням завдань, які пов'язані з монетизацією субсидій, інформує Ukr.Media.
Зокрема, мова йде про надання субсидій пенсіонерам прямо на рахунок для пенсійних виплат. Дана ініціатива була запропонована раніше в уряді, мета — полегшити процедуру отримання монетизованих субсидій для окремих категорій громадян.
Про це повідомила прес-служба відомства з посиланням на коментар голови ПФУ Євгенія Капинуса.
Голова фонду зазначив, що робота з питання видачі субсидій ведеться відразу по декількох напрямках, що стосуються і технічної сторони забезпечення виплат та оповіщення населення про нову послугу.
Завершити підготовку до монетизації субсидій пенсіонерам на картки для пенсій планується до кінця лютого.
«Ми повинні забезпечити оперативність виплати коштів. Тому всі поточні питання треба відпрацювати вже до кінця цього місяця. Крім того — провести потужну роз'яснювальну роботу для населення щодо монетизації субсидій, щоб громадяни розуміли, що це за кошти і яке їх цільове призначення», — сказав Капінус.
Раніше віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що з березня 2019 року Кабінет міністрів планує провести синхронізацію виплат житлових субсидій пенсіонерам з пенсійними виплатами в державних банках. Представник уряду зазначив, що для функціонування механізму синхронних виплат використовують наявний в «Ощадбанку» інструмент «Швидка копійка». До синхронізації виплат у Кабміні мають намір залучити Пенсійний фонд України, який повинен буде синхронізувати виплати пенсії та соціальних допомог пенсіонерам.
З березня 2019 року в Україні почнуть діяти зміни в систему монетизації житлових субсидій, завдяки яким побутові споживачі газу зможуть отримувати свої субсидії на рахунок в банку.
Віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що субсидіант після отримання «живих грошей» зможе самостійно контролювати якість комунальних послуг від постачальника і розрахунки за них. За його словами, якщо раніше рахунки для субсидіантів формувалися без їх участі, і ніхто не міг проконтролювати справжній обсяг наданих послуг та споживання, то після монетизації людина отримає готівкові кошти і зможе самостійно контролювати якість послуг від постачальника, так і розрахунки за послуги.