10.02.202210.02.2022 Новини Суспільство
У Червонограді розпочав роботу муніципальний чат-бот City Helper, а мешканці міста отримали нову можливість прозорої комунікації з міською владою напряму зі свого мобільного телефона. Чат-бот був впроваджений з ініціативи міської ради у співпраці з Львівським регуляторним хабом та Львівською міською радою за фінансової підтримки Європейського Союзу. Розповідаємо, як чат-бот може стати у нагоді мешканцям Червонограда.
Доступ до відкритих даних – один із важливих індикаторів розвитку та ефективного управління громадами. З початком цифровізації державних процесів в Україні, політика відкритих даних стала наріжним каменем руху країни та новостворених об’єднаних територіальних громад до сучасних тенденцій. Міжнародна хартія відкритих даних пояснює її важливість тим, що відкриті дані за замовчуванням полегшують комунікацію громадян з чиновниками.
Свого часу це зрозуміли і використали на користь міста у Львові. Зокрема, у 2018 році ІТ-управління Львівської міськради у співпраці із розробником вирішили застосувати відкриті дані для того, щоб мешканці змогли отримувати відповіді на питання про місто швидко та зручно. Результатом цього стало створення для месенджерів Telegram та Facebook Messenger чат-боту Lviv City Helper, який став одним із переможців міжнародного конкурсу Open Data Challenge-2018.
Що ж таке чат-бот? – Це комп’ютерна програма, яка моделює та обробляє людську розмову, дозволяючи людям взаємодіяти з цифровими пристроями так, ніби вони спілкуються з реальною особою.
Практичність його створення очільниця ІТ- управління Олена Гунько пояснила так: «В своїй роботі ми надихаємось історіями успішних проєктів наших колег, вдосконалюємо свої сервіси та радо ділимось експертизою з іншими містами. Тепер такий чат-бот працює не лише у Львові, але й у Червонограді. Класно, коли можна отримати публічну інформацію від мерії будь-коли та будь-де в декілька кліків у своєму месенджері». А його роль Олена пояснює тим, що чат-бот став віртуальним працівником міськради, який завжди на зв’язку.
Чат-бот став не тільки дієвим інструментом підвищення прозорості та відкритості міської влади – він дає відповіді на запитання без участі чиновників, мінімізуючи контакти з мешканцями, що в свою чергу, зменшує корупційні ризики.
Оскільки львівський чат-бот став у нагоді багатьом мешканцям міста, чим доказав свою ефективність, Червоноградська міська рада виявила бажання перейняти досвід та у співпраці з Львівським регуляторним хабом запустили аналогічний чат-бот в місті. Це дозволить запровадити та поширити практику «питання-відповідь» через онлайн бот.
Міський голова Червонограда Андрій Залівський каже, що міська рада пропонує мешканцям різні способи взаємодії, зокрема, через сайт ради та соціальні мережі.
Запуск чат-боту стане зручним доповненням існуючих інструментів та оптимізує комунікацію з чиновниками: «Завдяки ефективній співпраці з Львівським регуляторним хабом нам вдалось запустити чат-бот, що допоможе кожному мешканцю оперативно отримати інформацію про роботу комунальних служб Червонограда, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, отримати інформацію про міську раду, контакти та графік прийому місцевих депутатів тощо. З часом ми плануємо розширювати його функціонал та оновлювати інформацію».
В своїй діяльності Львівський регуляторний хаб допомагає налагодити якісну комунікацію мешканців, бізнесу та влади.
Виконавча директорка ЛРХ Катерина Шуварська розповідає про переваги чат-боту: «В час пандемії і відповідних обмежень, усі ми усвідомили необхідність використання електронних інструментів та технологій, які спрощують наше буденне життя, економлять час та забезпечують доступ до інформації. І чат бот – це якраз той інструмент, використання якого демонструє всі переваги діджиталізації!»
Запрошуємо усіх ознайомитись з можливостями чат-боту City Helper перейшовши за посиланням: https://ayko.app/city.helper .
Проєкт «City helper – твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді» реалізується в межах проєкту «3DProject: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.