Оріхівсільмаш виробляє сільськогосподарську техніку і запчастини до неї і є лідером з продажу розкидачів мінеральних добрів — як працює на новому місці
Підприємство ТОВ «Оріхівсільмаш» — один з найпотужніших виробників сільськогосподарської причіпної техніки в Україні. Про релоковане підприємство та його роботу на новому місці, у Запоріжжі, розповіли на сайті Запорізької міської ради.
До повномасштабного вторгнення в компанії було понад 100 працівників, а продукція ТОВ «Оріхівсільмаш» експортувалась у Німеччину, Болгарію, Румунію, Республіку Молдову, Литву та Ліхтенштейн. З кожним роком кількість експортованої техніки росла і ринок збуту розширювався. Лише у 2021 році обсяги продажів компанії склали понад 300 млн гривень.
У березні 2022 року, коли фронт зупинився за 5 км до підприємства і почалися обстріли, керівництво компанії прийняло рішення про релокацію виробничих потужностей з міста Оріхова до Запоріжжя.
Процес релокації та відновлення виробництва майже з нуля зайняв близько півтора року. Підприємству вдалося вивезти більшу частину свого обладнання (а це сотні тонн складного устаткування) і релокувати до Запоріжжя цінні робочі кадри. Відновити документацію та звязки з контрагентами.
Вже влітку 2024 року завдяки злагодженій роботі маленького колективу з 15-20 людей підприємство ТОВ «Оріхівсільмаш» запрацювало знову, впроваджуючи новітні технології.
Попри всі виклики компанії вдалося зберегти свій асортимент. Наразі підприємство виробляє понад 60 моделей сільськогосподарської техніки (борони, культиватори тощо) та понад 2 600 запчастин до неї. Компанія і досі залишається лідером з продажу розкидачів мінеральних добрів — конкурентів щодо цього напряму у підприємства немає.
Але виробничі обсяги з об’єктивних причин впали майже у 7 разів, проте «Оріхівсільмаш» готове розширювати виробництво.
«Інтеграція нашого підприємства в запорізьку громаду пройшла доволі легко, тому що 70 % нашого колективу приїхали з Оріхова, тому всі, хто зараз у нас працює, мають необхідний фах і досвід. Наразі частина нашого обладнання простоює, оскільки не вистачає кадрів. Маємо відкритими 20 вакансій – це і робочі професії, і конструктори, зокрема ІТ-спеціалісти», — зазначила директорка ТОВ «Оріхівсільмаш» Ольга Оніщенко.
На необхідності всебічної підтримки релоковананих підприємств наголосила й секретар Запорізької міськради Регіна Харченко, яка завітала на виробництво з робочим візитом.
«Релокований бізнес допомагає створювати нові робочі місця. З початку повномасштабного вторгнення до Запоріжжя переїхали понад 500 компаній – а це додатково тисяча робочих місць. Ми повинні підтримувати таких суб’єктів господарювання, адже мова йде про офіційне працевлаштування. Відповідно 64 % податку на доходи фізичних осіб залишається у громаді.
Хочу подякувати керівництву підприємства «Оріхівсільмаш» за їхню патріотичну позицію. Від місцевої влади гарантую прозору співпрацю з органами місцевого самоврядування і підтримку у створенні сприятливих умов для функціонування та розвитку компанії», — наголосила Регіна Харченко.
Цифри
Від початку повномасштабного вторгнення станом на березень 2024 року, як повідомили у пресслужбі міськради, із Запорізької області в інший регіон переїхало щонайменше 816 бізнесів.
Сьогодні тільки в Запоріжжя релоковано 516 компаній. А це близько тисячі робочих місць в Запоріжжі.
З 01.01.2022 по 01.01.2025 (за даними Головного управління ДПС у Запорізькій області) із Запорізької області релоковано до інших областей понад 5 тисяч (5 207) малих і середніх підприємств.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, станом на 1 жовтня 2024 року загальна кількість створених нових робочих місць по місту Запоріжжя становила майже 7 тисяч.
Ми писали, що запорізькі підприємці отримали 1,5 млн грн компенсацій за працевлаштування ВПО.