Війна спричинила цій родині чимало збитків. Під час обстрілів була понівечена сільськогосподарська техніка. А ще, з великого рахунку, знищена невелика сонячна електростанція на 34 кіловати, яка виробляла електроенергію і для господарства, і на продаж за «зеленим» тарифом.
«Сонячні панелі, – розповідає Сергій, – майже окупили себе. І окупили б повністю, та – війна… Зараз від панелей живиться тільки наше домогосподарство. Панелі сильно побиті, але частково працюють. Юрій, мій син, під’єднав до них акумулятор з комбайну, і користуємося. Ми майже не споживаємо електроенергію з централізованої мережі, бо своя є».
Юрій – спеціаліст з сонячної енергетики, працював і в Україні, і за кордоном. Зараз намагається поєднувати і відродження сімейного фермерського господарства, і роботу з монтажу та обслуговування сонячних панелей.
В планах – і відновлення власної електростанції, та, як каже Сергій Іванович, тут його син не квапиться: «Юрій каже, що варто почекати, подивитися, якою буде ситуація. Бо повне відновлення усього – і великі гроші, і чимало роботи».
До речі, село Благодатівка розташоване за близько 65 кілометрів від лінії фронту. Тому відновлювальні роботи там йдуть значно активніше, ніж у населених пунктах, більш наближених до зони бойових дій. Чимало зроблено за програмою «Пліч-о-пліч», мешканці отримують державну допомогу на відновлення житла, залучалися українські та міжнародні благодійні організації.
Кавуни будуть, але…
Сергій Болотов каже, що поля його господарства розміновували тільки військові, яких залучали до очищення земель Херсонщини від вибухонебезпечних предметів.
«Ми, – каже фермер, – дочекалися офіційного розмінування, яке робили військові. Самодіяльністю не займалися. Ми лише очистили поля від гільз та іншого металобрухту. На жаль, не усе вдається вилучити із землі. Був у нас випадок, коли трактор наїхав на міну. На щастя, тракторист не постраждав. Я знаходив на полі елементи касетних боєприпасів».